Nieoficjalnie mówi się, że to Dorota Subicka (na zdjęciu w środku) ma stanąć na czele odbudowywanych struktur .Nowoczesnej na terenie Powiatu Kamieńskiego

PiS, PO, PSL, Kukiz 15, PSL, .Nowoczesna – na co dzień toczą spory polityczne na Wiejskiej. Ich przywódcy – mniej lub bardziej charyzmatyczni – swoimi zachowaniami i poglądami przyciągają lub odpychają wyborców. Jak wyglądają ich przedstawiciele na dole? Ilu członków liczą największe partie polityczne w Powiecie Kamieńskim, czy są gotowe do wyborów? Rozpoczynamy przegląd lokalnych struktur partii politycznych, które mają swoją reprezentację w Sejmie. Jako pierwsza pod lupę trafia .Nowoczesna Ryszarda Petru. 

Swoje pytania przesłaliśmy do przedstawicieli wszystkich ugrupowań politycznych. Jako pierwszy informacje o strukturach powiatowych partii udzielił Przemysław Słowik. Kto obecnie jest twarzą partii w powiecie?

Funkcję przewodniczącego struktur w Kamieniu Pomorskim nie pełni już Pan Marek Świderski, ponieważ nie jest już członkiem partii .Nowoczesna Ryszarda Petru. Pan Świderski nie prowadził aktywnej polityki N, miał najmniejszą ilość członków i podjętych inicjatyw w całym województwie zachodniopomorskim. Powodem zakończenia działalności Pana Świderskiego w strukturach partii był brak opłacania składek powyżej 6 miesięcy, co zgodnie ze statutem partii prowadzi do utraty członkostwa. Panu Markowi życzymy sukcesów zawodowych i osobistych. Obecnie za struktury w Kamieniu Pomorskim i Świnoujściu odpowiada Pani Dorota Konkolewska, do czasu powołania nowego przewodniczącego na Kamień Pomorski – informuje Przemysław Słowik z .Nowoczesnej Ryszarda Petru.

Ilu .Nowoczesna liczy członków w powiecie? Czy partia jest gotowa do ewentualnych przyspieszonych wyborów samorządowych?

Co do wyborów samorządowych to jesteśmy w gotowości od końcówki zeszłego roku na ewentualność przyśpieszonych wyborów. Nowa osoba która będzie przewodniczyć kołu Kamień Pomorski zostanie wybrana przez członków Nowoczesnej z tego obszaru, więc na tę chwile nie jesteśmy w stanie zdefiniować kto to będzie. W chwili obecnej jesteśmy na etapie przyjmowania nowych kandydatów i do końca kwietnia struktura powinna liczyć około 30 osób – stwierdza przedstawiciel .N