Dziś odbyło się uroczyste otwarcie nowego internatu ZSP. Mieści się on przy ulicy Jedności Narodowej w dawnej siedzibie Urzędu Skarbowego. Budynek został poddany kapitalnemu remontowi oraz pełnej adaptacji dla potrzeb młodzieży.

Remont i wyposażenie nowej siedziby był możliwy dzięki staraniom władz powiatu, które rozpoczęły realizację projektu inwestycji już w poprzedniej kadencji. Zarząd Powiatu pod kierownictwem Pawła Czapkina przeprowadził procedurę zamiany budynków, a następnie po przetargu rozpoczęcie inwestycji. Od początku temu zadaniu przyświecał pomysł wykorzystania budynku w okresie wakacyjnym na hotelik prowadzony przez uczniów

nternat dysponuje dwudziestoma ośmioma miejscami noclegowymi. Pokoje są dwu- i trzyosobowe. Niektóre pokoje mają własne łazienki, mieszkańcy pozostałych będą korzystać z łazienek znajdujących się w oddzielnych pomieszczeniach rozmieszczonych na piętrze i w piwnicy. Na parterze znajduje się łazienka oraz wszelkie dostosowania dla osób niepełnosprawnych. Przy wejściu do internatu mieści się recepcja oraz pokój wychowawców. Uczniowie będą mieli do dyspozycji przestronną świetlicę z aneksem kuchennym. W budynku działa nowoczesna kotłownia gazowa. W internacie istnieje dostęp do szerokopasmowego Internetu. Dla podniesienia bezpieczeństwa przebywających osób, budynek będzie wyposażony w system alarmowy, system monitoringu oraz system ochrony przeciwpożarowej z automatycznym oddymianiem.

W okresie wakacyjnym oraz w czasie gdy młodzież nie będzie korzystać z internatu, będzie on pełnił rolę hotelu. Dzięki temu szkoła pozyska dodatkowe środki na utrzymanie obiektu. Ponadto uczniowie klas technikum hotelarskiego będą mogli realizować część zajęć w ramach kształcenia zawodowego.
źródło:
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
www.zspkamien.pl