Pociąg

Od niedzieli w całej Polsce wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów. Bez przesiadki pojedziemy do Zielonej Góry, Choszczna a w okresie szkolnym pojawi się dodatkowy pociąg do Poznania. Wszystkie składy InterRegio będą zatrzymywać się w Dolicach.

Połączone zostaną dwa dotychczas kursujące pociągi : Choszczno – Stargard i Stargard – Szczecin Gł. Uruchomiony zostanie nowy pociąg relacji Choszczno – Szczecin Główny, który będzie odjeżdżał o 5.05 rano. Drugi pociąg, który powstanie z połączenia dwóch relacji to pociąg Szczecin Główny Krzyż i Krzyż – Poznań Główny. Nowy pociąg będzie jechał bezpośrednio ze Szczecina do Poznania o godz. 13.50. Będzie kursował wokresie szkolnym.

Clipboard02

W sezonie letnim uruchomiony zostanie weekendowy, przyspieszony pociąg na trasie Szczecin – Świnoujście z czasem przejazdu 1 godz. 25 min. Pociąg ten będzie obsługiwany nowoczesnymi, klimatyzowanymi wagonami wyposażonymi w szereg udogodnień, m. in.  gniazdka elektryczne przy każdym fotelu, przewijaki dla niemowląt w toaletach, bezpłatny dostęp do internetu, udogodnienia dla niepełnosprawnych. Dotychczasowy pociąg Białogard – Poznań Główny kursować będzie w wydłużonej relacji przez Koszalin (będzie odjeżdżał o 4:55).

Clipboard03

Z połączenia relacji dwóch dotychczas kursujących pociągów : Zielona Góra – Rzepin i Rzepin – Szczecin Głównym uruchomiony zostanie nowy bezpośredni pociąg relacji Zielona Góra – Szczecin Gł. Dodatkowy pociąg relacji Szczecin Gł. – Kołobrzeg przez Port Lotniczy Szczecin Goleniów będzie odjeżdżał ze stacji początkowej o godzinie 18.53

kamienskie.info / źródło: PKP PLK, szczecin.gazeta.pl