Przechwytywanie22

Właśnie zakończyliśmy pierwszą części „Odjechanych ferii bez odjazdów! vol 4”. Jest to kolejna edycja programu uniwersalnej profilaktyki uzależnień realizowanego podczas ferii zimowych przez nasz zespół przy współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach. Podobnie jak w ubiegłych latach i tym razem przygotowaliśmy zajęcia, których poziom dostosowany jest do potrzeb dzieci i młodzieży z 3 grup wiekowych (kl. I-III SP, kl. IV-VI SP, kl. I-III GP).

W te ferie pod lupę wzięliśmy nieodpowiednie korzystanie z przedmiotów, które stały się nieodzownym elementem spędzania czasu wolnego przez dzieci i młodzież (w tym tygodniu był to komputer i Internet). Są to tematy, o których uczestnicy zajęć wiedzą bardzo dużo, bo same omawiane przedmioty mają przed nimi niewiele tajemnic. I pewnie z tego powodu w każdej grupie praca szła bardzo sprawnie. Oczywiście negowanie m.in. zbyt długiego spędzania czasu przy komputerze i w Internecie nie mogło obejść się bez promocji aktywnych sposobów spędzania czasu wolnego. A promocja ta miała formę bezpośrednią – pomaga nam w tym m.in. niezawodna chusta animacyjna.

Kolejny tydzień, to kolejne spotkania z dziećmi i młodzieżą. Zachęcamy więc do udziału w „Odjechancyh feriach bez odjazdów! vol. 4”.

Zespół Pracowni Motywacja i Działanie
www.motywacjaidzialanie.pl