Z żalem, ale i z nadzieją wypływającą z wiary w zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa informujemy, że w poniedziałek, 6 marca 2017 r., w wieku 80 lat, zmarł Ksiądz Kanonik Eugeniusz Kurzawa, wieloletni proboszcz Parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Gostyniu.

Ksiądz Kanonik Eugeniusz Kurzawa urodził się 27 marca 1937 r. Antoniewie Górnym, powiat Wągrowiec. Święcenia kapłańskie przyjął 16 czerwca 1963 r. Posługiwał w następujących parafiach:

Trzcińsko Zdrój 01.07.1963 – 01.07.1964 – wikariusz
Bobolice 01.07.1964 – 30.09.1965 – wikariusz
Wieprzyce 30.09.1965 – 31.08.1968 – wikariusz
Łobez 31.08.1968 – 08.06.1971 – wikariusz
Bełczna 08.06.1971 – 14.06.1986 – administrator
Myślibórz św. Jana Chrzciciela 14.06.1986 – 01.07.1993 – proboszcz
Gostyń 01.07.1993 – 25.08.2009 – proboszcz
Kamień Pomorski 25.08.2009 – 06.03.2017 – rezydent

Dziekan Dekanatu Łobez 28.10.1985 – 14.06.1986
Wicedziekan Dekanatu Myślibórz 01.03.1987 – 01.03.1992
Myśliborska Kapituła Kolegiacka – kanonik gremialny od 03.11.1992

źródło:
Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska