Przepełnione piwnice czy zagracone poddasza powoli przechodzą do przeszłości. Jak wynika z badania serwisu Tablica.pl, wykonanego przez TNS Polska, aż 78 proc. Polaków pozbywa się nieużywanych przez siebie przedmiotów. Część z nich trafia w ręce nowych właścicieli – tylko w ubiegłym roku internauci wystawili ponad 10 mln ofert dotyczących sprzedaży rzeczy z „drugiej ręki”. Mieszkańcy Pomorza Zachodniego najchętniej sprzedają samochody, odzież i akcesoria dla dzieci.

W dobie nadmiernego konsumpcjonizmu coraz więcej Polaków zaczyna dostrzegać potrzebę porządkowania swojej przestrzeni i regularnego uwalniania się od zbędnych rzeczy. Potwierdza to badanie przeprowadzone przez TNS Polska dla serwisu Tablica.pl. Wynika z niego, że aż 38 proc. badanych bez bólu rozstaje się z nieużywanymi już meblami, ubraniami czy sprzętami zalegającymi w różnych zakamarkach ich domów i chętnie oddaje je znajomym lub sąsiadom. Tyle samo osób wybiera prostsze rozwiązanie, czyli wyrzuca to co zbyteczne na śmietnik. Innym, równie popularnym sposobem jest przekazywanie rzeczy potrzebującym np. poprzez Caritas – takiej odpowiedzi udzielił co trzeci badany (34 proc.). Tylko co piąty (22 proc.) rozbudowuje skład w piwnicy, mając nadzieję, że to co odkłada, jeszcze ujrzy światło dzienne.

Również nasi Czytelnicy mają możliwość umieszczenia darmowego ogłoszenia na łamach portalu kamienskie.info. Wystarczy swoje ogłoszenie wysłać na adres: kontakt@kamienskie.info lub skorzystać z formularza w dziale ogłoszenia.

W dziale darmowych ogłoszeń drobnych kamienskie.info można zamieścić informację dla kupujących, sprzedających, pracodawców i poszukujących zatrudnienia. Wszystko nieodpłatnie!