1

W niedzielę 2 lutego 2014r. w Hali Sportowej im. A. Grubby w Międzyzdrojach odbyła się Olimpiada sportowa dla najmłodszych adeptów piłki nożnej K.S. „FALA” Międzyzdroje (Skrzaty i skrzaciki). Dzieci w wieku od 4  do lat 7 bawiły się pod opieką rodziców i trenerów klubu.

W klubie ruch jest czymś naturalnym, dzieci w tym wieku nie trzeba namawiać do zabawy, do biegania, do skakania. Organizując zabawy i ćwiczenia gimnastyczne z dziećmi można zauważyć, że wprowadzenie do ćwiczeń elementów współzawodnictwa zachęca je do osiągania lepszych wyników, pobudza ich ambicje, a sprzyjają temu okrzyki , pochwały rodziców, doping, nagrody. Dzieci wraz z Rodzicami świetnie się bawią, przynosi im to wiele satysfakcji, radości a trenerom również, widząc jak wszyscy się angażują w zawody, wyzwalając czasem ukryte emocje.

Olimpiada rozpoczęła od przywitania bohaterów niedzielnej zabawy – adeptów piłki nożnej K.S. „Fala” Międzyzdroje.

2

Dzieci i rodzice zostały podzielone na trzy zespoły rywalizując ze sobą w konkurencjach sprawnościowych. Dwunastoosobowe drużyny sprawdzały swoje umiejętności w konkurencjach: tor przeszkód, slalom piłkarski z małą i dużą piłką, slalom, dmuchanie balonika, bieg w parach z balonikiem, jazda na barana – wszystkie konkurencje były zaliczone przez dzieci, rodziców oraz wspólnie.
Dzieci bardzo przeżywały udział w olimpiadzie. Spisywały się znakomicie, a ich zapał wspierany był przez aktywny doping rodziców, którzy czynnie brali udział w konkurencjach i pokazali swoim pociechom, że  sprawność i kondycja. Promując aktywność ruchową wśród dzieci w tym wieku wykorzystać można naturalna troskę rodziców o swoje pociechy. Jak łatwo się domyślić w dużym stopniu w organizacji pomogli rodzice, przygotowując poczęstunek -mini bufet, jak również poświęcając swój czas dla dzieci czynnie włączając się w przebieg olimpiady. Duże podziękowania należą się Rodzicom za wkład i pomoc – Wielkie Dziękuje.

Slalomy, strzały piłką,tory przeszkód, zabawy zręcznościowe to konkurencje, w których zawodnicy musieli zmierzyć się z własnymi słabościami. Liczyła się drużyna, zapał i chęci. Wszystkich cieszyła wielka radość na twarzach dzieci, które bawiąc się uczyły się zasad fair play w sporcie oraz współdziałania w grupie.

Na koniec moment oczekiwany przez uczestników mecz czyli „Wielki Mecz z Rodzicami”, rozgrywany na całym boisku hali sportowej, w którym było mnóstwo emocji, zdobytych bramek, zapał i chęci olbrzymie młodych adeptów piłki nożnej. Na zakończenie kulminacyjny moment dla wszystkich zawodników i zawodniczek deszcz kolorowych baloników oraz Wielkie Gratulacje, Brawa i  wręczenie Złotego Medalu, Dyplomu dla każdego oraz paczuszka słodkości ufundowana przez Pana Michała Sutyłę.

Aby zobaczyć galerię, kliknij —-> TUTAJ

źródło:
FALA Międzyzdroje