Arkadiusz Kuryś

Przez kilka dni nasi Czytelnicy, mogli brać udział w ankiecie na temat potrzeby otworzenia żłobka w Kamieniu Pomorskim. 72% osób (518 głosów) biorących udział w głosowaniu stwierdziło, że istnieje taka potrzeba, 19% osób (137 głosów) było odmiennego stanowiska, 8% głosujących (64 głosy) nie miało zdania na ten temat.

Nasza sonda została zorganizowana w związku z prośbą radnych, którzy od 3 lat nie mogli doprosić się, aby podobne badanie zostało przeprowadzone za pośrednictwem oficjalnej strony kamieńskiego magistratu – www.kamienpomorski.pl.

Od kilku lat na sesjach i komisjach kamieńscy radni wracają do tematu utworzenia żłobka w Kamieniu Pomorskim. Jak się okazuje odpowiedzi burmistrzów zmieniają się jak w kalejdoskopie. W czerwcu 2012 roku pomimo, iż nie było na to środków, w ocenie burmistrza żłobek był potrzebny. W trakcie komisji i sesji, która odbyła się w grudniu 2013 r. okazało się, że jednostka jednak nie cieszyłaby się dużym zainteresowaniem.

Zobacz także: Żłobka nie będzie. Władze nie widzą potrzeby

– Wyniki sondy pokazują, że taka instytucja jak żłobek jest w naszej gminie potrzebna. Powstanie żłobka to dla młodych mam często jedyna szansa na powrót do pracy. Osobiste przekonania burmistrza nie mogą decydować o zasadności powstania takiej instytucji. Dopóki będę radnym, będę robił wszystko, aby żłobek powstał – podsumował naszą sondę radny Arkadiusz Kuryś.

kamienskie.info