Przeciecie wstegi

Zakończyła się budowa świetlicy wiejskiej w Dobropolu k/Wolina. Prawie 185 tysięcy złotych stanowiło wsparcie ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Uroczystość oddania do użytku nowego obiektu zaplanowano na piątek, 7 marca br.

Funkcjonowanie nowego gminnego obiektu ma na celu przede wszystkim stworzenie miejsca dla integracji i kulturowej aktywności mieszkańców Dobropola.

W ramach wykonanych prac powstał budynek świetlicy, w systemie zabudowy kontenerowej, o powierzchni użytkowej ponad 80 metrów kwadratowych. Ponadto zagospodarowano teren wokół obiektu, utwardzono ciągi komunikacyjne, wykonano miejsca parkingowe oraz zamontowano lampy i ławki parkowe.

W świetlicy znajduje się prawie 60-metrowa sala spotkań, toalety, zaplecze kuchenne i magazyn socjalny.  Budynek wyposażono w ekologiczne źródło zasilania cieplnego jakim jest pompa ciepła.

Koszt inwestycji, której beneficjentem jest Gmina Wolin wyniósł ponad 488 tysięcy złotych, a wsparcie z PROW na lata 2007-2013 to suma prawie 185 tysięcy złotych. Wykonawcą robót był Zakład Ogólnobudowlany Andrzej Kozłowski ze Szczecina.

Otwarcie nowej świetlicy wiejskiej w Dobropolu (Gmina Wolin)
Piątek, 7 marca 2014 roku, godzina 17:00
Dobropole, Gmina Wolin