Otwarcie swietlicy w Dobropolu (17)

W piątkowe popołudnie w Dobropolu odbyło się uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej. W pachnącym nowością budynku znajduje się prawie 60-metrowa sala spotkań, toalety, zaplecze kuchenne i magazyn socjalny. Budynek wyposażono w ekologiczne źródło zasilania cieplnego jakim jest pompa ciepła. Wykonawcą robót był Zakład Ogólnobudowlany Andrzej Kozłowski ze Szczecina.

To święto dla całej gminy Wolin. Każde sołectwo musi mieć miejsce, w którym można się spotkać, porozmawiać czy się pomodlić. Bardzo się cieszę, że realizujemy konsekwentnie program budowy świetlic. – stwierdził burmistrz Wolina.Otwarcie swietlicy w Dobropolu (35)

Jest to 24 świetlica w gminie Wolin. Jak zapewnił Eugeniusz Jasiewicz, w planach jest jeszcze wykonanie modernizacji pozostałych sześciu obiektów.

Myślę że należy podziękować wielu osobom, począwszy od radnych, którzy przeznaczyli środki. Także osobom, które starały się o uzyskanie dofinansowania. Jest to wynik wielu ważnych decyzji, ale także wspólnej pracy i współpracy – powiedział wicewojewoda Ryszard Mićko, po czym zaprosił mieszkańców do udziału w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego.

DSC03333

Budynek wybudowano w systemie zabudowy kontenerowej, o powierzchni użytkowej ponad 80 metrów kwadratowych. Ponadto zagospodarowano teren wokół obiektu, utwardzono ciągi komunikacyjne, wykonano miejsca parkingowe oraz zamontowano lampy i ławki parkowe. Koszt inwestycji, wyniósł ponad 488 tysięcy złotych, a wsparcie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich prawie 185 tysięcy złotych.

kamienskie.info