fot. Czytelnik

„Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie”

Niemal z dnia na dzień na drogach pojawia się coraz więcej motocykli – od skuterów i motorowerów po cruisery i ścigacze. A to znaczy że motocyklowy sezon trwa w najlepsze. Niestety jazda na jednośladzie to nie tylko przyjemność. Z policyjnych statystyk wynika, że w ubiegłym roku motocykliści uczestniczyli w co 10 wypadku.

Wypadki drogowe z udziałem motocyklistów należą do najtragiczniejszych. W celu zapobiegania tego typu zdarzeniom policja oraz media organizują różnego rodzaju kampanie społeczne. Jedną z nich jest akcja „Patrz w lusterka. Sprawdź dwa razy. Motocykle są wszędzie”. Ma ona na celu uświadomienie właścicielom samochodów, że na drogach są także inni użytkownicy.

fot. Czytelnik

„Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie”

Jednak jak pokazuje przykład zdjęć motocyklisty uwiecznionego kamerą samochodową w minioną sobotę przed Wrzosowem przez jednego z naszych Czytelników, kampanie społeczne nie pomogą jeżeli także właściciele motocykli nie będą przestrzegać przepisów. Niestosowanie się do znaku zakaz wyprzedzania, niestosowania się do znaku poziomego „linia podwójna ciągła”, niestosowanie się do znaku „nakaz jazdy z prawej strony” to tylko kilka z wykroczeń jakie popełnił właściciel zielonego jednośladu.

kamienskie.info