IMGP4004

Podczas ostatniego długiego weekendu w Międzyzdrojach odbył się finał jednej z najciekawszych life stylowo – motoryzacyjnych imprez w Polsce – MUSTANG RACE 2014. W rajdzie tych pięknych samochodów startowały 42 załogi z Polski, 7 z Niemiec i 3 z Rosji. Łączna moc aut to ponad 15 000 koni mechanicznych. W rajdzie brały udział auta reprezentujące wszystkie generacje samochodu począwszy od 1964 roku. Obok klasycznych kabrioletów i fastbacków, można było zobaczyć wiele limitowanych edycji np.: Bullit, Boss302, Mach1, Shelby, California Special, Saleen, Laguna Seca. Uczestnicy mieli do pokonania ponad 700 km tras, podczas których brali udział w zawodach i konkursach sprawnościowych na specjalnie przygotowanych w tym celu torach.

IMGP4040

Uczestnicy rajdu spotkali się 16 sierpnia br. przy bunkrze V3 w Zalesiu, gdzie właściciele aut czyścili je i przygotowywali do uroczystego przejazdu przez miasto. W asyście Straży Miejskiej 52 auta przejechały przez miasto wzbudzając ogromne zainteresowanie wszystkich zgromadzonych na ulicach osób. W Międzyzdrojach odbyło się uroczyste zakończenie rajdu połączone z wystawą samochodów.

IMGP4067

Wszyscy, którzy przybyli na skwer rekreacyjny przy międzyzdrojskiej promenadzie w sobotnie popołudnie mogli przekonać się, że ideą która przyświecała organizatorom rajdu i jego uczestnikom, była dobra zabawa oraz wspaniała, rodzinna atmosfera budująca się wokół Mustangów i ich pasjonatów. Właściciele aut chętnie dzielili się informacjami na temat swoich samochodów, opowiadali ich historię, otworzyli je dla odwiedzających wystawę, którzy chętnie robili sobie w nich zdjęcia. Dla publiczności zorganizowano liczne konkursy o tych wyjątkowych autach. Jak twierdzą uczestnicy rajdu – ,,Mustangi to nie tylko samochody – to styl życia”.

IMGP4072

Zainteresowanie i liczba odwiedzających przeszły najśmielsze oczekiwania organizatorów. Na skwerze rekreacyjnym zebrali się tłumnie mieszkańcy i turyści, ludzie w każdym wieku zainteresowani częścią historii motoryzacji Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej jaką są fordy Mustangi.

IMGP4056

Publiczność podczas wystawy głosowała na najładniejsze auto rajdu. Puchar Zdobył Mustang, którego właścicielem jest Pan Andrzej Traczyk z Wieliczki. Nagrodę wręczyła Zastępca Burmistrza Międzyzdrojów – Katarzyna Kutereba – Gnitecka.

IMGP4105

Polecamy odwiedzenie strony www.mustangrace.com.pl, na której znaleźć można wiele informacji, w tym filmów pokazujących samą imprezę jak i piękno Forda Mustanga. Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji części rajdu i wystawy aut na terenie naszego miasta składamy serdeczne podziękowania za pomoc.

Joanna Ścigała
Referat Promocji i Współpracy z Zagranicą
UM w Międzyzdrojach