KALF (53)

W niedzielę, 26 stycznia 2014 roku w hali widowiskowo-sportowej w Kamieniu Pomorskim rozegrana została pierwsza kolejka rundy rewanżowej XV edycji rozgrywek Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu, organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim.

W pierwszym meczu III ligi All Stars Świerzno pokonali Agropomoc Sulikowo 9:1. Mecz przez pierwsze 15 minut był wyrównany, po przerwie zawodnikom z Sulikowa nie starczyło już sił i kolejne bramki szybko zmieniły obraz gry. All Stars Świerzno po rewanżach wysoko na 4 miejscu w tabeli z 12 punktami, Agropomoc Sulikowo wciąż bez punktów w lidze. Bramki dla All Stars Świerzno:  Dawid Głowacki (3), Patryk Woźniak (2), Sebastian Żelazny (2), Michael Kołek, Paweł Faerber.

W drugim meczu III ligi KB Ekol Team pokonał Vocatus Golczewo 3:2, rewanżując się tym samym za identyczną porażkę w rundzie zasadniczej. Mecz pełen walki i poświęcenia, na bardzo przyzwoitym poziomie. Walka o zwycięstwo toczyła się do ostatnich sekund tego pojedynku. Bramki dla KB Ekol Team: Michał Szwerecki, Bartosz Sutor i Józef Górniak. Bramki dla Vocatus Golczewo: Rafał Witkowski i Maciej Zieliński.

W trzecim spotkaniu BIKS Przybiernów pokonał Dynamit Benice 3:1. Zawodnicy z Przybiernowa zagrali z czarnymi opaskami na ramieniu, w ten sposób uczcili pamięć po zmarłym wójcie gminy Przybiernów. Drużyna z Przybiernowa pewnie podąża po bezpośredni awans do II ligi, na osiem spotkań aż 7 zwycięstw i tylko 1 remis. Bramki dla BIKS Przybiernów:  Adrian Kiszka (2), Grzegorz Figura. Gol dla Dynamitu Benice: Sebastian Teterycz.

W ostatnim meczu III ligi KRAM Kamień Pomorski niespodziewanie pokonał Play Kamień Pomorski 3:1. Niespodzianka o tyle, że Play jest wiceliderem i do tej pory przegrał jedynie z KB Ekol Team i zremisował z niepokonanym liderem z Przybiernowa. KRAM po tym spotkaniu na trzecim miejscu w tabeli z jednym tylko punktem straty do wicelidera. Bramki dla KRAM Kamień Pomorski: Ryszard Król (2), Maciej Gmiński. Gol dla Play Kamień Pomorski: Radosław Daniś.

KALF (49)

W pierwszym meczu II ligi Ekol Dziwnówek pokonał ZKA Promil 5:3. Spotkanie wyrównane do przerwy, zakończone rezultatem 2:2. Druga połowa przesądziła o kolejnym zwycięstwie Ekolu Dziwnówek, który zajmuje pozycję wicelidera. ZKA Promil pozostają bez punktów w II lidze. Bramki dla Ekol Dziwnówek: Maciej Szwech (3), Kamil Pastuszak i Robert Stangrycki. Bramki dla ZKA Promil: Hubert Krygier, Tomasz Marchewka, Robert Adamkowski.

W drugim meczu II ligi Contra pokonała FC West Coast 5:4, choć nie zwycięstwo nie przyszło łatwo. FC West Coast prowadzili do przerwy 4:3. Nie docenili jednak młodych gniewnych z Contry, którzy ku zdziwieniu wszystkich koncertowo ograli Westów w drugiej części spotkania. Najlepszym zawodnikiem meczu został Sebastian Nagel, strzelec trzech goli. Bramki dla Contry: Sebastian Nagel (3), Dawid Włodarczyk.

W ostatnim spotkaniu II ligi KS Zryw Zamoście pokonał drużynę Sami Swoi 2:1. Mecz rozstrzygnął się w pierwszej części spotkania podczas którego padły wszystkie trzy gole. KS Zryw Zamoście po tym spotkaniu na trzecim miejscu w II lidze z 3-punktową stratą do lidera, natomiast Sami Swoi na miejscu piątym. Bramki dla KS Zryw Zamoście: Paweł Jambor i Piotr Pluta. Gol dla Sami Swoi: Mateusz Bajda.

W pierwszym meczu I Ligi Super KALF Medicina pokonała zdekompletowanych Wyspiarzy 12:0. To jak na razie najwyższa porażka w I lidze w tegorocznej edycji rozgrywek. Medicina z kompletem punktów, bez porażki pewnie okupuje pierwsze miejsce, mając 6-punktową przewagę nad Repro. Wyspiarze na czwartej pozycji z zaledwie dwoma zwycięstwami na 6 rozegranych spotkań. Najlepszym zawodnikiem meczu został Szymon Smerdel – zdobywca 5 goli. Bramki dla  Mediciny:  Szymon Smerdel (5), Krzysztof Guster (2), Karol Majer, Damian Karczmarski, Szymon Włodarek, Krzysztof Wysocki.

W drugim meczu I ligi DarKing pokonał Dziady Mickiewicza 4:3. Spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg, a o zwycięstwie DarKingu zadecydowały ostatnie sekundy. Na kilkanaście sekund przed końcem DarKing miał kolejny rzut karny przedłużony po faulu rywali. Poprzedni chwilę wcześniej został zmarnowany. Do wykonania karnego podszedł Hubert Kredenc, który po silnym uderzeniu trafił w poprzeczkę, piłka wróciła do gry, przejął ją Patryk Juncewicz, który zagrał do egzekutora karnego i Hubert Kredenc na 20 sekund przed końcem zdobył bramkę, która przesdziła losy tego spotkania. Bramki dla DarKingu: Dominik Kokot (2), Artur Lalak, Hubert Kredenc. Bramki dla Dziadów Mickiewicza: Patryk Jankowski (2), Damian Nosek.

Na zakończenie pierwszej kolejki rundy rewanżowej Repro Service Pol. pokonał PSP Kamień Pomorski 4:1. Spotkanie rozgrywane na bardzo dobrym poziomie, dużo walki, dużo strzałów, licznie zgromadzeni kibice pomimo dużego mrozu na zewnątrz nie mogli narzekać na brak wrażeń. Repro Service Pol. po 6 kolejkach na drugim miejscu w tabeli z 6-punktową stratą do Mediciny. Strażacy zamykają tabelę, mając jedynie jedną wygraną w lidze. Najlepszym zawodnikiem został Patryk Wikło z Repro Service Pol. Bramki dla Repro Service Pol.: Patryk Wikło (2), Adrian Kapczyński, Dawid Sandzewicz. Gol dla PSP Kamień Pomorski: Kamil Bajda.

Najbliższe rozgrywki ligowe za tydzień – w niedzielę, 2 lutego 2014 roku.

źródło:
Daniel Klamborowski
MOSiR Kamień Pomorski