25 zawodników z całego województwa wystartowało w zawodach zorganizowanych przez Kamieński Dom Kultury w niedzielę czwartego lutego. Zawody rozpoczęły się serią kwalifikacyjną, którą wygrał Aleksander Banachowicz reprezentant Międzyzdojów. Drugie miejsce w kwalifikacjach zajął Michał Rusinowicz a trzecie Piotr Berezowski.

Po oficjalnym otwarciu zawodów przez burmistrza Leszka Szeflińskiego rozpoczął się konkurs, który polegał na oddaniu  dwóch skoków na każdej z trzech skoczni Ukraina K60, Szwecja K140 i Włochy K230. Zawody prowadził znany kamieński stand-upper Piotr Wojteczek. Od samego początku dostarczyły one samym zawodnikom jak i zebranym kibicom wiele emocji. Po pierwszych dwóch seriach liderem został Piotr Berezowski z Wolin, który otrzymał żółtą koszulkę lidera i nie oddał jej już do końca zawodów.

Zwyciężył z wynikiem 832,3 pkt. Drugie miejsce zajął Emil Hyżowiecki również z Wolina, który zgromadził 807,4 pkt. Trzeci był reprezentant Szczecina Piotr Zieliński 772,5 pkt. Czwarty był Rafał Lewandowski, który uzyskał 770,9 pkt. Najlepsza zawodniczka zajęła w turnieju 5 miejsce, była nią reprezentująca Kamień Pomorski Karolina Pęcak (743,1 pkt) tym samym Karolina zyskała olbrzymi szacunek na mieście. Szacunkiem obdarzeni zostali także Rafał Lewandowski za najdłuższy skok w turnieju 249 metrów i Michał Ćwikliński – pomysłodawca i główny organizator turnieju.

Zwycięzcy otrzymali statuetki wykonane przez Bartłomieja Madońskiego oraz podkładki pod myszki i koszulkę mistrza zawodów wykonane przez Marka Sikore z firmy FOTEX. Organizatorzy przyznali też nagrodę Eddiego Edwardsa, którą otrzymała Julia Plucińska. Pistacchio ice&coffee przygotowało dla zwycięzców profesjonalne zestawy energetyczne skoczków. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasz turniej. Polskiemu Związkowi Emerytów Rencistów i Inwalidów, panu Stanisławowi Salankowi, pani Irenie Litwińskiej i ich współpracownikom, wolontariuszom Filipowi Krzyżanowskiemu i Karolinie Kiełpińskiej oraz Annie Józefowskiej, która była głównym sędzią zawodów.