fot Organizator (12)

Śladem lat ubiegłych, przy współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej  zostały przez Międzynarodowy Dom Kultury zorganizowane ferie zimowe, z ciekawymi propozycjami artystycznymi, sportowymi, interaktywnymi, przyrodniczymi i edukacyjnymi, nie zapominając o bezpieczeństwie nad wodą dla dzieci i młodzieży. Codziennie od godz. 9.00 do 15.00, w zajęciach uczestniczyło od 60 do 70 dzieci, mówiąc krótko „dzieci opanowały MDK”, ale takie jest zamierzenie naszej działalności. Tu każdy może znaleźć co dla siebie, jeżeli tylko chce: dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje i oczekiwania. Dzięki współpracy z placówkami oświatowymi: SP 1 i Gimnazjum oraz Wolińskim Parkiem Narodowym, WOPR Oddziałem w Międzyzdrojach na czele z Mateuszem Bobkiem i zaangażowaniu pracowników MDK, myślę, że stworzyliśmy ciekawą ofertę programową. Najlepiej świadczyła o tym frekwencja dzieci na wszystkich zajęciach. Poza grami i zabawą oraz wolną przestrzenią,  dzieci mogły bliżej poznać nasz piękny zakątek Międzyzdrojów, jego walory i przyrodę. Realizowany był projekt edukacyjny pn. „Dlaczego woda w Bałtyku jest słona” i „ Przyrodnicza eksploracja”. Dzięki Panu Michałowi Szwejk z Wolińskiego Parku Narodowego, który po raz pierwszy włączył się w nasze działania edukacyjne, dzieci mogły odwiedzić np. rezerwat żubrów, zwiedzić szlaki turystyczne i zobaczyć jak wygląda przyroda po mikroskopem. Powstały bardzo ciekawe prace artystyczne, różnymi technikami, między innymi decoupage, quilling. Były wykonane stroiki i kartki świąteczne, serca z papierowej wikliny, ekologiczne torebki zdobione metodą transferu w super modne wzorki, wazony. Wszystko to mogło powstać dzięki p. Oli Głod i p. Oli Romaniuk z Domu Wczasów Dziecięcych i p. Robertowi Leszczyńskiemu, który oddelegował Panie do pracy z dziećmi w MDK. Pani Ina Żoludiewa wraz z pracownikami  MDK, poza  zajęciami rozrywkowymi i muzycznymi np. karaoke, warsztatami muzycznymi na Bum Bum Rurki zorganizowała wiele innych atrakcji np. wykonanie ręcznego robienia mydełek,  z przeróżnymi dodatkami: płatkami róż, bławatka, kwiatu pomarańczy, kolorowymi konfetti oraz wiele innych możliwości plastycznych  a także świetną zabawę na scenie z Just Dance.

Panowie z MDK: Artur Duszyński, Piotr Czajkowski, Krzysztof Szlaski i Przemysław Winiarski zorganizowali  gry w szachy, warcaby, mecz w tenisa stołowego oraz udział we wszystkich działaniach rozrywkowych dla wszystkich zainteresowanych. Został rozegrany też turniej FIFA – mnóstwo emocji dla pasjonatów piłki nożnej. Jak zwykle oblegana była kafejka internetowa pod nadzorem Kasi Wojciechowskiej, która była koordynatorem tych działań i ma stały kontakt z dzieciakami. Tomasz Rychłowski poprowadził zajęcia fotograficzne, na których dzieci od podstaw poznawały tajniki tej interesującej dziedziny.

Z dzieciakami byliśmy na seansie filmowym „ Kraina Lodu” w kinie „Eva”, obejrzeliśmy interaktywne przedstawienie teatralne „ Zaczarowany Młynek”. Pracownia „ Motywacja i działanie” prowadziła zajęcia „Odjechane ferie –bez odjazdów”, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

W piątek, 28 lutego odbyło się podsumowanie naszych zajęć, na które przybyli zaproszeni goście – Pan Sekretarz Henryk Nogala, Pani Elżbieta Jakubiak, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej, Pani Elena Duginow, pracownik OPS, Przewodniczący Komisji Spraw Komunalnych i Społecznej Janusz Piłat,  Pani Julianna Rogowska, Pan Tomasz Rychłowski z Referatu promocji oraz rodzice uczestników zajęć.

Podsumowanie ferii obfitowało w wydarzenia: był turniej szachowy, wystawa prac wykonanych na warsztatach rękodzieła. Odbyło się uroczyste wręczenie nagród pamiątkowych oraz dyplomów dla zwycięzców turniejów, a także wyróżnionych uczestników zajęć.

Jako Organizatorzy ferii chcemy przekazać wyrazy wdzięczności dla wszystkich, którzy się włączyli w organizację ferii zimowych w MDK: instruktorom z DWD, Ośrodkowi Pomocy Społecznej za sfinansowanie zakupu materiałów do prac plastycznych, Pracowni „Motywacja i Działanie”, WPN i WOPR Oddział w Międzyzdrojach, a przede wszystkim dzieciom i  rodzicom, którzy skorzystali z naszej oferty. Zapraszamy do MDK, oferta naszych zajęć jest aktualna i znajduje się na stronie internetowej  www.mdkmiedzyzdroje.com.

Przedstawiamy wyniki w poszczególnych rozgrywkach:

Turniej FIFA 2014

I miejsce – Mikołaj Ozga
II miejsce –Bartłomiej Krzemińźniak
III miejsce –Tomasz Wąchnicki

Turniej szachowy

I miejsce –Dominik Orłowski
II miejsce –Andrzej Berliński
III miejsce –Gracjan Wiktorowicz
IV miejsce –Łukasz Łyczek

Turniej Tenisa Stołowego

I miejsce  -Gracjan Wiktorowicz
II miejsce  – Łukasz Garbiec
III miejsce –Mateusz Mamos
IV miejsce – Dominik Orłowski
V miejsce –Łukasz Łyczek

źródło:
Organizator