Po raz kolejny grudniowe popołudnie było okazją do spotkania z kulturą w PSP w Wolinie.19 grudnia 2011 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, w którym wzięło udział 35 uczniów. Wszyscy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności artystycznych i dostarczyli mnóstwa przeżyć i wzruszeń. Komisja, w składzie p. dyrektor Urszula Wołowicz – przewodnicząca, p. Danuta Augustyniak i p. Bogusława Nawrocka, nagrodziła następujących uczestników:

W kategorii klas 0- III pierwsze miejsce przyznano Wojciechowi Sitkowi z klasy II a , drugie Mai Gabryszak z klasy I a, trzecie zaś przypadło w udziale Klaudii Bogdanowicz z klasy II c. Spośród wielu recytatorów z klas 0-III postanowiono wyróżnić Jakuba Gronowicza, Michalinę Opas, Laurę Czach i Antoniego Felisiaka. W kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce wywalczyła Julia Kleszcz z klasy V b. Na drugiej pozycji znalazła się Karolina Wasilewska z klasy VI a, a na trzeciej Anna Ludwicka z klasy IV b. Jury ujęła recytacja Mariki Zając, która otrzymała wyróżnienie. Nagrody ufundowała pani Urszula Wołowicz – dyrektor PSP w Wolinie.

Zachętą do rozwijania niewątpliwych talentów będzie kolejny, gminny etap Konkursu Recytatorskiego, w którym nagrodzeni uczestnicy będą reprezentować naszą szkołę.Za wszystkich naszych uczniów trzymamy kciuki, życząc im sukcesów.

UMiG Wolin