Piłkarze Pogoni Szczecin (rocznik 2000) zdobyli srebrny medal mistrzostw Polski do lat 14. W finałowym meczu ulegli Legii Warszawa 1:2. Zawodnicy Dumy Pomorza zdobyli aż 3 z 6 nagród indywidualnych. Najwięcej bramek w rozgrywkach strzelił Adrian Benedyczak z Kamienia Pomorskiego.

W półfinale Pogoń zmierzyła się z Zagłębiem Lubin. Drużyna z Dolnego Śląska jako pierwsza strzeliła bramkę, ale podopiecznym trenera Piotra Łęczyńskiego udało się wyrównać i doprowadzić do rzutów karnych, które wygrali.

W finale szczecinianie spotkali się z Legią, która pokonała w półfinale Lech Poznań. Mecz rozpoczął się od straconej bramki z rzutu karnego, ale jeszcze przed przerwą na tablicy widniał wynik 1:1. Sześć minut przed końcem spotkania Legia ponownie wyszła na prowadzenie i utrzymała wynik do końcowego gwizdka.

kamienskie.info / źródło: Pogoń Szczecin