Komputer

Choć po naszej publikacji na temat nękania pismami i ciągłych kontroli przeprowadzanych przez Powiatowe Centrum Pomocy w Rodzinie w Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Kamieniu Pomorskim minął tydzień, emocje jeszcze nie opadły. Jak udało się ustalić naszej redakcji, kamieńska Policja zajmie się sprawą komentarzy na portalu kamienskie.info mówiących o nieprawidłowościach w placówce kierowanej przez Jolantę Janik.

W naszym artykule opisywaliśmy, iż Przewodnicząca Zarządu Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Kamieniu Pomorskim Jolanta Janik skierowała do radnych powiatu pismo, w którym informuje, iż jest nękana. Pod artykułem rozgorzała gorąca dyskusja, niektóre z wpisów wskazywały, iż w Stowarzyszeniu może dochodzić do nieprawidłowości.

„Wreszcie ktoś dobiera się do d… pani Janik, oby skutecznie. Do tej pory wszyscy siedzieli cicho i udawali, że na WTZ wszystko jest ok i przymykali oczy na machloje i krętactwa. Tą likwidacją to tylko tak straszy, nie odetnie się przecież od żyły złota. A pieniądze na funkcjonowanie WTZ owszem przepływają przez budżet powiatu, zapomniała tylko dodać ile powiat musi dokładać do tego interesu z własnej kasy. Gdyby tak opublikować jak warsztaty wykorzystują pieniądze z PFRONU dopiero ludzie przejrzeliby na oczy.” – to tylko jeden z komentarzy Czytelników.

Według informacji, do których dotarliśmy, sprawą zajmie się kamieńska Policja.

Nie można rzucać takich oskarżeń bezpodstawnie, robię wszystko jak najlepiej potrafię, w interesie osób niepełnosprawnych. Cieszę się zaufaniem rodziców, jestem nieustannie kontrolowana nie mam nic do ukryciapowiedziała w rozmowie z redakcją Jolanta Janik, potwierdzając, iż sprawa trafiła na policję.

kamienskie.info