Wizja lokalna

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie prowadzili dziś wizję lokalną w miejscu, w którym w minioną niedzielę doszło do strzelaniny. Przypomnijmy w wyniku tego zdarzenia śmierć poniósł 23-letni mieszkaniec Golczewa. Nieoficjalnie mówi się, iż w sprawie na razie jest więcej poszlak niż dowodów.

Podejrzany Maciej Sz. najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. We wtorek usłyszał zarzut zabójstwa i posiadania naboju kaliber 12/70. Przyznał się tylko do posiadania naboju. Ze względu na dobro śledztwa prokuratura nie ujawnia pozostałej treści zeznań.

Wizja lokalna

W niedzielny poranek pomiędzy Jarszewem a Kamieniem Pomorskim doszło do strzelaniny. Oprócz Grzegorza G. w aucie znajdował się jego kuzyn Maciej G. oraz kolega Bogdan D. Mężczyźni twierdzą, że strzały padły ze srebrnego mercedesa ML. Postrzelonego Grzegorza G. przewieźli do szpitala, niestety nie udało się go uratować.

Oskarżenie padło na Macieja Sz., 36-letniego mieszkańca Kamienia Pomorskiego, właściciela mercedesa ML. Jednak z naszych informacji wynika, że nagrania monitoringu jednoznacznie nie potwierdzają, iż to on prowadził samochód. W wyniku przeprowadzonych czynności policjanci znaleźli nabój u mężczyzny. Broni z której strzelano do srebrnej corsy nie odnaleziono.

Wizja lokalna

W sprawie pojawia się coraz więcej hipotez. Według jednej z nich strzelcowi tak naprawdę chodziło o Macieja G. Mężczyzna od 28 marca powinien odbywać karę pozbawienia wolności za wymuszenie rozbójnicze w restauracji Herbowa w Golczewie.

Kolejna hipoteza mówi o tym, iż mężczyźni bawili się w tym samym miejscu, co Maciej Sz. i jego znajomi. Pomiędzy nimi miało dojść do przepychanek. Jakiś czas później, w rewanżu samochód mieszkańców Golczewa miał zostać ostrzelany. Wszystko to jednak hipotezy. Nieoficjalnie mówi się, że w rozwiązaniu sprawy kluczowe mają okazać się badania toru lotu pocisku oraz drobinek prochu.

kamienskie.info