Było o obronności, przyszłości samorządów, aferach w województwie, planach ich rozliczenia sięgających nawet do Koszalina oraz o uchodźcach, przed zalewem których jak podkreślał poseł Krzysztof Zaremba, uchronił nadmorskie miejscowości rząd Prawa i Sprawiedliwości. Na spotkanie przybyli działacze PiS z powiatu kamieńskiego, gryfickiego oraz Świnoujścia.

Za nami 1,5 roku rządów koalicji zjednoczonej prawicy. Widać rozwój kraju oraz szybkość rozwoju gospodarczego. Najważniejszy jest jednak rozwój naszego województwa. Wszystko tutaj ma się zmienić, z negatywnych wskaźników gospodarczych, w tej chwili nasze województwo ma wielką szansę przyspieszyć, aby odwrócić tą negatywną tendencję o której mówił marszałek Brudziński. To koniec czasu, kiedy w województwie tworzy się miejsce do wypoczynku dla mieszkańców Berlina. My się na to nie zgadzamy, protestowaliśmy i popieramy słowa śp. Lecha Kaczyńskiego, który wielokrotnie mówił, że Polska się tutaj zaczyna. Jest szansa, aby to nasze województwo zaczęło się rozwijać, tak aby za Odrą nie żyło się lepiej. Ma być spokojniej i bezpieczniej. Mamy uruchomiony gazoport, który ma bardzo istotne znaczenie dla naszego województwa. Dzięki niemu muszą tu powstać inwestycje, które jeszcze lepiej skomunikują nasz region z Polską centralną i południem Europy – zaznaczył poseł Jach.

Jak podkreślał obecny na spotkaniu Michał Jach, stojący na czele sejmowej komisji obrony narodowej, rząd PiS nie ma planów wyprowadzenia wojsk z terenu naszego województwa na ścianę wschodnią. Poseł promując rząd PiS, podkreślał zalety programu 500+ oraz decyzje dotyczące obsadzania swoimi ludźmi spółek skarbu Państwa.

To nie jest tak, że wstawiliśmy swoich ludzi. Po 1,5 roku widać, że Ci których postawiliśmy do Zarządów spółek dają wymierny efekt. Każda z tych spółek ma kilkakrotnie większy dochód po 1,5 roku niż w poprzednich latach. Dochód Państwa rośnie lepiej niż optymistyczne prognozy. Wszystkie służby mundurowe wypowiadają się pozytywnie o naszych rządach, dostają podwyżki – podkreślił Jach.

W czasie spotkania głos zabierał także poseł Krzysztof Zaremba. Niegdyś związany z Platformą Obywatelską, po wewnątrzpartyjnej walce przegranej w strukturach zachodniopomorskiej PO, poseł dziś zasiada w Sejmie z list Prawa i Sprawiedliwości.

Dzięki postawie naszego rządu, stanowczej udało się pewne rzeczy zastopować. Bo nie wiem czy Państwo wiecie ale obecny Marszałek Geblewicz przewidział 16 lokalizacji dla osób z Afryki, więc udało nam się uchronić przed tym zalewem. To są ludzie młodzi, poniżej 30 i to z iPhone’ami , którzy płacą ciężkie pieniądze, aby dostać się do Europy. To nie tak, że Polska nie wywiązuje się ze zobowiązań dotyczących przyjęcia uchodźców. Polski rząd wydaje pieniądze dla Syryjczyków tam na miejscu. Do nas chcą przyjechać młodzi muzułmanie, którzy stanowią zagrożenie terrorystyczne dla naszego kraju. My się na to nie zgadzamy – zaznaczył Zaremba.

Było także o aferach, dawnych kolegach z Platformy Obywatelskiej oraz wprowadzeniu Euro w Polsce.

Oni takie mieli plany – zlikwidować dolną odrę i brać prąd od Niemców. Bardzo drogi prąd z wiatraków. Do tej pory było tak, że ktoś w gminie się dogadywał, dostawał pieniądze i nagle robił się ubogacony krajobraz. Walczymy ze złodziejami publicznych pieniędzy, mafiami VATowskimi. Mamy przykłady ingerencji z zewnątrz i próby montowania czegoś przez dawnych skompromitowanych liderów jak KOD. Platforma tonie pod ciężarem własnych afer. Grupa Azoty i inne firmy, to gigantyczne procedery, to przedsięwzięcia przestępcze które muszą być rozliczone. Nie możemy dopuścić do wprowadzenia waluty EURO. To chory pomysł, gdyby wprowadził tą walutę, to kostka masła kosztowałaby 70 złotych. To jest działanie pod utworzenie warunków eksportowych dla Niemiec. Południe Europy ledwo zipie, jeden kraj ma nadwyżkę budżetową – stwierdził poseł Zaremba.

Parlamentarzysta mówił też o zmianach, które obecnie wprowadzane są w oświacie. – To nie my to wymyśliliśmy. To były postulaty, które padały na różnych spotkaniach w całej Polsce. Tego chcieli właśnie rodzice dzieci – zaznaczył.

DSC04029
DSC04035
DSC04059
DSC04068
DSC04071
DSC04091
DSC04103
DSC04121
DSC04146
DSC04601
DSC04606
DSC04624
DSC04029 DSC04035 DSC04059 DSC04068 DSC04071 DSC04091 DSC04103 DSC04121 DSC04146 DSC04601 DSC04606 DSC04624