1

W dniach 25-26 stycznia 2016 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej w Kamieniu Pomorskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kamieńskiego w Mini Piłce Koszykowej – Energa Basket Cup Dziewcząt oraz Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2015/2016. W zawodach wzięło udział sześć zespołów reprezentujących: Szkołę Podstawową im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie, Szkołę Podstawową Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim, Szkołę Podstawową Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim, Publiczną Szkołę Podstawową im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie oraz Publiczną Szkołę Podstawową im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie.

Drużyny walczyły ze sobą w systemie „każdy z każdym”, cztery kwarty po 5 minut. Nad prawidłowym przebiegiem gier czuwali Pan Piotr Cichocki oraz Pan Cezary Majtyka pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim, którzy wcielili się w sędziów. Przez dwa dni odbyło się łącznie 16 spotkań, po których poznaliśmy zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Wśród dziewcząt Mistrzem Powiatu Kamieńskiego została reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim, której opiekunem jest Pan Roman Sobolewski. Natomiast wśród chłopców Mistrzem Powiatu Kamieńskiego została reprezentacja Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach, której opiekunem jest Pan Leszek Nyrkowski. Obie szkoły będą reprezentować Powiat Kamieński na zawodach „Regionu B” organizowanego przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy.

W imieniu Starosty Kamieńskiego pamiątkowe dyplomy oraz puchary wręczył Pan Marek Szymański, Powiatowy Koordynator Imprez Sportowych w Kamieniu Pomorskim.

Serdecznie dziękujemy Panu Danielowi Klamborowskiemu, Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim oraz Sędziom za pomoc przy organizacji Mistrzostw Powiatu Kamieńskiego w Mini Piłce Koszykowej – Energa Basket Cup w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2015/2016.

Natomiast wszystkim zespołom dziękujemy za udział w turnieju, do zobaczenia za rok.

Wyniki:

Kategoria Dziewcząt

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie 8 : 4 (2:0; 2:0; 4:4; 0:0)

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim 8 : 64 (0:26; 6:6; 0:24; 2:8)

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim 6 : 30 (6:14; 0:0; 0:6; 0:10)

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie 21 : 12 (3:3; 6:0; 6:0; 6:9)

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie 18 : 14 (4:2; 2:2; 6:8; 2:2; 4:0)

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim 38 : 3 (12 :1; 6:0; 15:0; 5:2)

Klasyfikacja Końcowa:

I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim

II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim

III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie

IV miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie

Kategoria Chłopców

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim 27 : 0 (4:0; 6:0; 4:0; 13:0)

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie – Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach 3 : 13 (1:0; 0:2; 0:4; 2:7)

Szkoła Podstawowa im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim 4 : 32 (0:8; 0:4; 2:5; 2:15)

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie 12 : 15 (2:0; 4:4; 2:3; 4:8)

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie – Szkoła Podstawowa im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie 28 : 8 (6:2; 2:2; 10:2; 10:2)

Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim 29 : 15 (2:6; 18:0; 2:8; 7:1)

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie 36 : 12 (13:2; 6:2; 9:6; 8:2)

Szkoła Podstawowa im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie – Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach 1 : 29 (0:8; 0:5; 0:14; 1:2)

Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim 21 : 12 (10:2; 5:2; 2:5; 4:3)

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim – Szkoła Podstawowa im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie 30 : 5 (20:0; 2:2; 8:0; 0:3)

Klasyfikacja Końcowa:

I miejsce – Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach

II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kamieniu Pomorskim

III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie

IV miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim

V miejsce – Szkoła Podstawowa im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie

Tekst: Marek Szymański