fot PSOUU Kamien Pomorski (10)

21 marca 2014r., w Placówce PSOUU odbyło się Powitanie Wiosny. Wszyscy uczestnicy poszczególnych placówek tj: Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy, Niepubliczne Przedszkole Integracyjne oraz Szkoła Przysposabiająca do Pracy spotkali się wspólnie w hali budynku PSOUU, by zwartą grupą wyjść poza Placówkę z „marzanną” w celu pożegnania zimy i przywitania wiosny.

Powitanie wiosny było niezwykle barwne i wesołe. Wychowankowie ubrani byli na kolorowo, posiadali instrumenty i inne przedmioty niezbędne w tym szczególnie radosnym dniu. Po powrocie z pochodu odbyła się cześć artystyczna. Po przywitaniu zaśpiewano wspólnie piosenki o pożegnaniu zimy i powitaniu wiosny. Przygotowano w tym dniu wiele atrakcji. Nie zabrakło wielu zagadek o tematyce wiosennej. Wychowankowie losowali numery z przypisanymi do nich zagadkami. Częścią programu było również rozwiązywanie krzyżówek: pierwsza z hasłem „marzec” dla starszych uczestników, druga z hasłem „wiosna” przygotowana dla najmłodszych dzieci.

Ten długo wyczekiwany przez nas dzień uatrakcyjnili fizjoterapeuci angażując wszystkich do zabaw ruchowych. Wychowankowie mieli możliwość wykonania prac plastycznych z zastosowaniem różnych technik. Podczas wykonywania twórczych prac plastycznych odtwarzana była muzyka z odgłosami wiosny. Zakończenie uroczystości uwieńczone zostało słodkim poczęstunkiem oraz wspólną pamiątkową sesją zdjęciową.