To jeden z dokumentów podpisanych przez synów burmistrza, na którym podpisy są bardzo podobne do siebie fot. kamienskie.info

To jeden z dokumentów podpisanych przez synów burmistrza, na którym podpisy są bardzo podobne do siebie fot. kamienskie.info

Jak udało się ustalić naszej redakcji Prokuratura Rejonowa w Kamieniu Pomorskim zweryfikuje autentyczność podpisów synów burmistrza Wolina złożonych pod dokumentami przedkładanymi urzędnikom w związku z wycinką drzew na działce należącej do rodziny burmistrza Eugeniusz Jasiewicza w obszarze objętym strefą ochronną Natura 2000.

Zobacz także: Osobisty nadzór burmistrza Jasiewicza nad wycinką drzew w Płocinie. Czy jest legalna? Zobacz film!

Przypomnijmy w kwietniu informowaliśmy, że w Płocinie, tuż przy Zalewie Szczecińskim zniknęło niemalże 1,4 ha lasu. Wykarczowano m.in. brzozy, sosny, świerki, modrzewie. Średnica drzew wynosiła od 20 do 35 cm. Według burmistrza drzewa na spornej działce miały zostać posadzone w 2002 roku przed objęciem terenu dyrektywą Natura 2000. Zalesienie miało mieć charakter plantacji.

Zobacz także: Urzędnicy RDOŚ skontrolowali teren wycinki w Płocinie. Zobacz film!

W maju przedstawiciele Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska przeprowadzili wizję lokalną. Zgodnie z planem zagospodarowania cały wycięty obszar przeznaczony jest pod budowę. Jak tłumaczyła dr Sylwia Jurzyk-Nordlöw Zastępca Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska odpowiadając na pytanie naszej redakcji, po dokonaniu pobieżnej analizy w Płocinie nie doszło do złamania prawa a jedynie uchybienia. Warunki bytowania zwierząt polepszyły się, przy założeniu, że obszar będzie znajdował się w obecnym kształcie.

Na uwagę zasługuje fakt, że obieg dokumentów pomiędzy stronami był błyskawiczny. Synowie burmistrza, pomimo aktywności życiowej w różnych miejscach w Polsce odpowiedzieli na pismo z magistratu tego samego dnia, w którym zostało wystosowane, składając własnoręcznie podpis i dostarczając je do Urzędu. Korespondencja odbywała się w okresie ujawnienia m.in. przez naszą redakcję informacji na temat wycinki.

kamienskie.info