LGR

Zakończono procedury przyznawania dofinansowania wniosków składanych do Lokalnej Grupy Rybackiej „Zalew Szczeciński”. W biurze LGR w ramach kolejnego naboru organizowanego przez Stowarzyszenie złożono 67 wniosków o dofinansowanie. W trzech operacjach łącznie do rozdysponowania było 1 mln 250 tys. zł.

Na zadanie polegające na „Wzmocnieniu konkurencyjności i utrzymaniu atrakcyjności obszarów zależnych od rybactwa” dla sektora gospodarczego i społecznego, Zarząd Województwa przeznaczył – 228 tys. złotych.

LGR DofinansowanieAby powiększyć tabele wystarczy na nią kliknąć

Na zadanie pod nazwą „Podnoszenie wartości produktów rybactwa, rozwój usług na rzecz społeczności zamieszkującej obszary zależne od rybactwa” dla sektora gospodarczego i społecznego, Zarząd Województwa przeznaczył 1 mln złotych.

LGR DofinansowanieLGR DofinansowanieClipboard04Clipboard05LGR DofinansowanieAby powiększyć tabele wystarczy na nią kliknąć

Nie złożono ani jednego wniosku na zadanie pod nazwą „Ochrona środowiska lub dziedzictwa przyrodniczego na obszarach zależnych od rybactwa w celu utrzymania jego atrakcyjności lub przywrócenia potencjału produkcyjnego sektora rybactwa, w przypadku jego zniszczenia w wyniku klęski żywiołowej„. W tej kategorii można było uzyskać 32 tys. zł dofinansowania.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „Zalew Szczeciński” liczy ponad 200 członków. Funkcjonuje na terenie 4 gmin położonych nad Zalewem Szczecińskim: Świnoujście, Międzyzdroje, Wolin, Stepnica. Uchwałę o przystąpieniu do LGR pod koniec ubiegłego roku podjęła także gmina Kamień Pomorski. Na podstawie umowy z 8 listopada 2010 roku podpisanej z Ministrem Rolnictwa, LGR stała się operatorem środków Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013″ w kwocie ponad 34 mln złotych.

kamienskie.info