Otwarcie oddziału przedszkolnego (14)

27 marca 2014 roku zaledwie dwa i pół roku po otwarciu Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Kamieniu Pomorskim, przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym pochwalili się kolejnymi realizowanym przez siebie projektami – „Praca bez barier’’, „My też pracujemy” oraz „Równy Start – przedszkole integracyjne”.

Licznie przybyli goście, w tym parlamentarzyści, przedstawiciele samorządu oraz instytucji publicznych mieli okazje wysłuchać i obejrzeć specjalnie przygotowaną część artystyczną oraz dowiedzieć się czegoś na temat mozolnej pracy jaką na przestrzeni 18 lat wykonało Stowarzyszenie którym kieruje Jolanta Janik.

Otwarcie oddziału przedszkolnego (32)

Chylimy czoła przed każdą pracującą tu osobą, która zarządza, wymyśla i pomaga w sprzątaniu. Wiem, że praca wszystkich składa się na ten ośrodek. To serca, stanowią to kim jesteśmy a nie to co mamy i jakim samochodem jeździmy. Jesteście wspanialipowiedziała podczas otwarcia poseł Magdalena Kochan.

Również poseł Konstanty Oświęcimski podkreślił, że tych efektów nie byłoby gdyby nie ludzie, gdyby nie zaangażowanie różnych instytucji jak gmina czy powiat.

Otwarcie oddziału przedszkolnego (39)

Cieszymy się, że jesteście Państwo z nami w tym uroczystym dniu, w którym otwieramy kolejne placówki dążące do podniesienia standardu życia osób niepełnosprawnych. Chcieliśmy gorąco podziękować Państwu, że jesteście z nami, że zawsze nas wspieraciepodkreśliła Jolanta Janik.

Po przemówieniach odbyło się uroczyste przecięcia wstęgi, jak również zwiedzania sal i pomieszczeń znajdujących się na drugim piętrze ośrodka.

kamienskie.info