zamknij
Najnowsze informacje

To nie żart! Wszystko na to wskazuje, że łamiący przez kilka lat prawo urzę...Czytaj więcej

Uzdrowisko   Zapiecek   Zapiecek   Uzdrowisko   TETELA   Zapiecek .

Rada przyjęła Program naprawczy. Poradnia w Wolinie do likwidacji

Sesja Rady Powiatu

Sesja Rady Powiatu

Głosami 10 radnych uchwalono Program postępowania naprawczego na lata 2014 – 2016 dla powiatu kamieńskiego. Jednym z zapisów przyjętego przez koalicję dokumentu jest kwestia likwidacji Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Wolinie i przekształcenie jej w filię.

– Bardzo proszę o wyrozumiałość i przyjęcie Programu postępowania naprawczego na trzy kolejne lata, jest to gwarantem tego, że możemy uchwalić budżet i możemy aplikować o pożyczkę ze Skarbu Państwa. Przygotowanie tego Programu było takim samym zaskoczeniem dla nas jak i dla Państwa. – poinformowała radnych Beata Kiryluk.

Uchwalenie Programu postępowania naprawczego sprawiło, że powiat m.in. nie będzie mógł zaciągać pożyczek na inwestycje, udzielać pomocy finansowej innym jednostkom samorządu, udzielać poręczeń oraz nie może ponosić wydatków na promocję.

Zobacz także: Powiat bez budżetu. RIO wzywa radnych do uchwalenia programu naprawczego!

– W tym roku mieliśmy 50 tys. zł na promocję, zostało to przez nas zlikwidowane, także będziemy liczyć na sponsorów w tym temacie. Ograniczyliśmy wszystkie możliwe wydatki bieżące, tak jak w tamtym roku nie będzie żadnych podwyżek w Starostwie i podległych placówkach, planujemy redukcję jednego etatu i to jest to co udało nam się skonstruować oprócz naszego Programu naprawczego, w którym już podjęliśmy działania wcześniejstwierdziła Beata Kiryluk.

W uchwalonym przez radnych Programie postępowania naprawczego znalazła się tez  likwidacja Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Wolinie i przekształcenie jej w filię Poradni w Kamieniu Pomorskim. To było zaskoczeniem nawet dla niektórych radnych koalicji.

 Będziemy ją przenosić tak jak mówiliśmy. To jest część Programu naprawczego, czyli utworzenie filii. Będę Państwa prosiła o poparcie tego projektu. Najpierw stanie to na Zarządzie a później będziemy procedowali na sesji poinformowała Beata Kiryluk.

Sesja Rady Powiatu

Dostajemy materiał „za pięć 12”, który nie nadaje się do dyskusji. Nie tak to powinno wyglądaćpodkreślał radny Anatol Kołoszuk.

Zobacz także: Obowiązkowy program naprawczy Powiatu nieważny. Starosta i wicestarosta pojechali do Szczecina

Proszę państwa powiem tylko jedną rzeczripostowała Beata Kiryluk –  Na początku naszej kadencji na wniosek grupy radnych założyliśmy wszystkim skrzynki mailowe. I proszę państwa proszę sobie wyobrazić, że materiały na te skrzynki były do państwa wysłane 17 stycznia, później wysyłaliśmy poprawki do tego i niestety tylko nieliczni otworzyli te skrzynki mailowe i zapoznali sie z materiałami. Więc ja nie wiem jak szybciej mogę do Państwa dotrzeć, bo czekałam na odpowiedź, było jeszcze do państwa zapytanie, czy macie jakieś pomysły, jakieś propozycje, żeby ten program zmodyfikować i okazuje się Państwo nie korzystacie z tego za co my płacimy, bo my za skrzynki mailowe płacimy coroczną opłatę. Kiedy byłam radną w Międzyzdrojach na moją skrzynkę radnych wpływały zapytania mieszkańców, jeżeli na taką skrzynkę mailową zapytanie wyśle mieszkaniec, to wyjdzie, że jesteście złymi radnymi.

Zadziwiająca jest troska starosty o ocenę pracy radnych przez Mieszkańców. Jak poinformował nas radny Adam Trott wbrew temu, co mówiła Beata Kiryluk jeden z najważniejszych dokumentów jakie do tej pory uchwaliła Rada, został rozesłany dopiero w poniedziałek 20 stycznia, o godzinie 15.07, czyli np. już po Komisji Rewizyjnej oraz po Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych. Mail nie zawierał żadnych pytań od starosty w sprawie propozycji i pomysłów radnych do programu.

Za przyjęciem Programu postępowania naprawczego, w którym m.in. znalazł się zapis o likwidacji i przekształceniu poradni głosowało 10 radnych (Wojciech Celiński, Edward Arys, Lech Ziółkowski, Stanisław Motyka, Małgorzata Kościukiewicz, Sebastian Mamzer, Jarosław Kapitan, Radosław Drozdowicz, Emilia Szczeblewska, Mateusz Flotyński), przeciwko byli Anatol Kołoszuk, Adam Trott, Jadwiga Adamowicz.

Jak wyjaśnili przedstawiciele opozycji, byli przeciwko przyjęciu Programu ze względu na sposób wprowadzenia uchwały pod obrady i lekceważenie radnych. Program naprawczy nie ma opinii Komisji Budżetowo-Gospodarczej. Zgodnie z uchwalonym w tej kadencji Statutem opinia Komisji winna być wyrażona w formie uchwały. Radni opozycji zastanawiają się nad zaskarżeniem uchwały Rady w sprawie przyjęcia programu, do Regionalnej Izby Obrachunkowej.

Program do dnia dzisiejszego nie ukazał się w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa. Mieszkańcy nie mają możliwości zapoznania się z nim. Zgodnie z ustawą o dostępie do informacji publicznej publikacji w BIP podlega informacja o zamierzeniach działań władzy ustawodawczej oraz wykonawczej, projektowaniu aktów normatywnych,  programach w zakresie realizacji zadań publicznych, sposobie ich realizacji, wykonywaniu i skutkach realizacji tych zadań.

kamienskie.info

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Pokaż 66 Komentarze

Co o tym sądzisz?

Napisz
Podaj swoje imie/nick
Jesli chcesz podaj swoj mail

66 Komentarze

 • Anonim
  j F Y 30 stycznia 2014, 14:21 Odpowiedz

  Doradca Wilkowski zadbał o Wolin - nie ma co, pamietaj o tym drogi Wyborco kreslac krzyzyk na wyborach

 • Anonim
  j F Y 29 stycznia 2014, 21:43 Odpowiedz

  W Domu Wczasów Dziecięcych nie ma dzieci ,wychowawcy przychodzą odbębnić godziny.Tą jednostkę należy zlikwidować,a budynek sprzedać.

 • Anonim
  j F Y 28 stycznia 2014, 10:54 Odpowiedz

  Panie Geblewicz zabieraj Pan Panią Kiryluk i Celińskiego do Szczecina. MY ich TUTAJ nie chcemy!!

 • Anonim
  j F Y 25 stycznia 2014, 9:06 Odpowiedz

  Motyka szef Komisji Oświaty za likwidacja poradni? Gdzie jest strategia oświatowa? ile nad nią pracujecie? co zrobiliście? Czy kiedykolwiek zastanowił się pan kto korzysta z DWD a kto z poradni?

 • obserwator
  j F Y 24 stycznia 2014, 18:25 Odpowiedz

  Zgadzam się ze zdaniem, że pani sekretarz Świerzna się nie załapie do powiatu i dodam też, że po wyborach straci sekretarzenie w gminie Świerzno bo zdrad w polityce się nie wybacza. Za głupotę trzeba płacić.

 • start
  j F Y 24 stycznia 2014, 17:01 Odpowiedz

  Najpierw Wiking zapewnial pania dyrektor poradni ze nie dopusci do likidacji placówki a teraz łape podniósł i zaglodował że by zlikwidowac wiadomo kase na swoje stowarzyszenie dostaje od starosty co ma sie biedny wychylac musi klakier klaskac jak mu karza bo sam zdania swojego nie ma a tak zapewnial dyrektorke i pracownikow ze nikt pracy nie straci a przez radego wolinskiego naszego wlasnie traca ludze prace wiking jak mozna tak sie zachowywac ja tam do emeryture musze dorobic a ty ,mnie czlowieku pozbywasz pracy ale to sie żygnie jeszce tobie czlowieku radnym juz nigdy w zycuiu nie zostaniesz

  • nie VIKING
   j F Y 28 stycznia 2014, 10:48 Odpowiedz

   kiedyś mówił, że nie interesuje go polityka a tu już szykuje się do wyborów i walczy jak lew (przepraszam jak wiking) o jedynkę na liście ! Szybko zapomniał jak w bagnie siedział z jednym domkiem ... a fortuna kołem się toczy Panie Celiński a święty Pan nie jest, ludzie słyszą to i owo ...

 • fan porozumienia lokalnego
  j F Y 24 stycznia 2014, 16:46 Odpowiedz

  Pani radna a na dziś sekretarz gminy Świerzno już radną powiatową nie zostanie bo ma rywala i p.Kaczor ją wykosi i to jej się należy za to, że olała ludzi którzy jej drogę do powiatu stworzyli.

 • anonim
  j F Y 24 stycznia 2014, 14:39 Odpowiedz

  Pytanko - czy w programie naprawczym jest ujęta kasa którą starostwo wisi Janikowej bo to mnie ciekawi i nie tylko mnie.

 • Anonim
  j F Y 24 stycznia 2014, 12:16 Odpowiedz

  w budynku poradni ma byc prywatne przedszkole takie wersje chodza ze radny jeden ma taki pomysl

  • GALL
   j F Y 24 stycznia 2014, 19:43 Odpowiedz

   Może jeszcze ten radny będzie miał prywatne przedszkole, albo ktoś z jego znajomych.U nas tylko tak się załatwia: wszystko po znajomości. Korupcja goni korupcję i kolesiostwo.

  • Anonim
   j F Y 24 stycznia 2014, 20:47 Odpowiedz

   Arysowie

 • G 7
  j F Y 24 stycznia 2014, 11:45 Odpowiedz

  Na wymioty wszystkich bierze jak usłyszą jak głosują Wolińscy Radni Ziółkowski ARYS CELINSKI To Są RADNI????? PANI STAROSTY - wyjdzie kiedyś co im obiecała

 • zmartwieni mieszkańcy
  j F Y 24 stycznia 2014, 10:14 Odpowiedz

  Najbardziej ucierpi promocja na tym programie! Tyle imprez ile mamy teraz, to w życiu nie mieliśmy! tyle się dzieje ze nie wiadomo w czym uczestniczyć, a to dni powiatu a to jakieś gadżety a to dni ...wariata

 • Anonim
  j F Y 24 stycznia 2014, 0:18 Odpowiedz

  Paranoja wraca. Starościna, jak widać nie ma innego pomysłu na łatanie dziur po własnej niekompetencji jak likwidacja placówek oświatowych. Kto będzie następny do kasacji? Zlikwidujmy poradnię, problemy zostaną, tyle, że o dzieciakach nikt tu nie myśli. Filia? A gdzie przepraszam? Pozbyć się budynku, wcisnąć gdzieś ludzi na siłę. A dostosowanie? Ktoś to policzył? Kolejny temat zastępczy i woda na młyn żeby nie myśleć o własnych błędach. Bo przecież nie objawem prosperity władz powiatu jest konieczność likwidowania placówek edukacyjnych.

 • Anonim
  j F Y 23 stycznia 2014, 22:29 Odpowiedz

  Szczeblewska i Drozdowicz niech u siebie w Świerznie likwidują a nie w Wolinie, po 8 dzieci maja w klasach, Kościkiewicz Dom Wczasów niech zlikwiduje, Motyka i Mazer SP Wrzosowo a może Dom Kultury bo burmsitrz też kasy nie ma

 • Anonim
  j F Y 23 stycznia 2014, 20:49 Odpowiedz

  Jak głosował Arys, to ten zabiegany, którego Jasiewicz namaścił.

 • Anonim
  j F Y 23 stycznia 2014, 20:44 Odpowiedz

  A może chodzi o wycięcie Wadeckiej związanej z Balzsem by podlizać się Gawłowskiemu bo notowania cieniutkie u niego? Jak Pan myśli Panie Ziółkowski?

 • Anonim
  j F Y 23 stycznia 2014, 20:44 Odpowiedz

  Program naprawczy = likwidacja. Premię dać blondynie! Udowodniła, że faktycznie ma "pomysł na powiat".

 • Anonim
  j F Y 23 stycznia 2014, 20:11 Odpowiedz

  ZSP w Wolinie też będą chcieli zlikwidowac ?

 • anonim
  j F Y 23 stycznia 2014, 17:38 Odpowiedz

  A może w ramach oszczędności zlikwidować poradnie w Kamieniu, bo nic nie daje, jak wystawiona jest opinia to tak, że ręce opadają, co napisze wychowawca to panie z poradni przepiszą i to ich zdaniem jest opinia. Zawsze jest to samo, zamiast dać wytyczne do pracy z dzieckiem to napisane jest "dostosować wymagania" i tyle. Poradnia w Wolinie jest 100 razy lepsza i konkretniejsza. Od razu rodzic wie jak pracować z dzieckiem.

  • Anonim
   j F Y 23 stycznia 2014, 18:01 Odpowiedz

   Ciekawe...Moje dziecko ma opinię z kamieńskiej poradni i zaleceń na 1,5 strony - i dla nauczycieli i dla rodzica i jeszcze jest objęte terapią pedagogiczną w poradni. A może radni pójdą po rozum do głowy i zamiast cokolwiek likwidować pomyślą o innych działaniach?Poradnie to akurat są potrzebne rzeszy dzieci.

 • Anonim
  j F Y 23 stycznia 2014, 17:27 Odpowiedz

  Brawo wreszcie kobieta podjęła męską decyzje!

  • nie rozumiem
   j F Y 23 stycznia 2014, 20:34 Odpowiedz

   Bo osesek męskiej nie mógł podjąć?

 • Anonim
  j F Y 23 stycznia 2014, 17:16 Odpowiedz

  wniosek formalny w sprawie naprawy finansów starostwa: ZLIKWIDOWAĆ "ZDP"I POWOŁAĆ WYDZIAŁ DROGOWNICTWA PRZY STAROSTWIE POWIATOWYM,ZLIKWIDOWAĆ TAMTE BIURA,POZOSTAWIĆ TYLKO PRACOWNIKÓW LINIOWYCH.

 • bpc
  j F Y 23 stycznia 2014, 17:10 Odpowiedz

  Poradnia do likwidacji heeheh dobre czemu nie zlikwiduja DMDz w Mjach albo nie zwolnia Pani skarbnik za to co sie tam działo tzn za brak nadzoru poradnia jest potrzebna a ci ludzie co tam pracuja to gdzie maja dorobic do emerytury czemu zabiera im sie chleb oni tez maja rodziny i dzieci na utrzymaniu ale kogo to obchodzi w zsp wolin zlikwidowac pania sekretarke czemu nie

 • gambit
  j F Y 23 stycznia 2014, 16:56 Odpowiedz

  cała kasa już wyrwana, dziurawego budżetu nie można dopiąć, teraz tylko cięcia i oszczędzanie na tych najsłabszych, czy ktoś obniżył pensje prezesów nierentownych spółek?, dlaczego mieliby rezygnować z kolacyjek i cygar na rzecz jakiś tam niepełnosprawnych.

 • Zenon.B.
  j F Y 23 stycznia 2014, 11:56 Odpowiedz

  To sa ludzie skazani na politykę ! Jak można wybierać Starostę , na którym ciążą zarzuty z DWD w Międzyzdrojach I do tego ten radca prawny- poszedł w politykę, bo swojej działalności- Firmy nie założy. Facet który cyt. nie oddycha..." a jest potrzebny BARDZO>>>> Beacie

 • Anonim
  j F Y 23 stycznia 2014, 11:54 Odpowiedz

  budynek po poradni dla gminy Wolin? szlag mnie trafia gołodupce w tym powiecie i jeszcze majątek rozdają. Weźcie się za ośrodek zdrowia on jest na cele medyczne a nie na byle co. szuka starosta oszczędności i dochodów? zabrać Wolinowi budynek po ośrodku zdrowia i sprzedać

 • gość
  j F Y 23 stycznia 2014, 11:13 Odpowiedz

  A gdzie się podział krzyż ?

 • tola
  j F Y 23 stycznia 2014, 11:11 Odpowiedz

  zgodnie z ustawą o systemie oświaty uchwałę o likwidacji podejmują radni na 6 mcy przed jej zakończeniem. moje pytanie brzmi co się stanie gdy radni nie przyjmą uchwały o likwidacji poradni w wolinie . czy program wówczas sypie się ? jest to jakby zerwanie realizacji programu? co wtedy robi RIO? przecież wpisanie do programu likwidacji poradni jest tylko intencją rady. Rada może nie zlikwidować poradni co dalej?

 • Marzena
  j F Y 23 stycznia 2014, 10:04 Odpowiedz

  Tak najpierw filia w której ilość osób zatrudnionych zmniejszy się , nie chodzi tylko o dyrektora i księgowość, bo jaka to byłaby oszczędność dla powiatu finansowa, proszę pomyśleć nie trzeba być ekonomistą aby to wyliczyć. Może chodzi jeszcze o budynek. w związku z tym dostęp się ograniczy , a później to już tylko krok do całkowitej likwidacji. Proszę poczytać trochę o placówkach oświatowych i ich przekształcaniu.

  • Anonim
   j F Y 23 stycznia 2014, 11:07 Odpowiedz

   masz racje tak naprawdę chodzi o budynek!

  • GALL
   j F Y 23 stycznia 2014, 11:23 Odpowiedz

   Prawda jest tak, że tu chodzi na pewno o budynek, bo likwidacja poradni to żadna oszczędność itd.

 • Gall
  j F Y 23 stycznia 2014, 9:50 Odpowiedz

  To skandal, rodzice z małymi dziećmi mają jeździć do poradni w Kamieniu. Woliniacy nie dajcie zlikwidować placówki, która pomaga Waszym dzieciom. To co chcą zrobić wielcy radni to woła po pomstę do nieba. Potrafią tylko likwidować to co jest dobre...

 • Anonim
  j F Y 23 stycznia 2014, 9:47 Odpowiedz

  ale wielkie działanie finansowe !!! jeden etat i poradnia do likwidacji no ale jeśli likwidacja tego etatu i maleńkiej poradni uratuje ten powiat to jestem za:) tylko po co było tyle jazdy o ta poradnie a teraz myk i nie ma. Jasiewicz już rączki zaciera?

 • Anonim
  j F Y 23 stycznia 2014, 9:33 Odpowiedz

  Jak radni rozliczą starostę za kłamstwa? odpowiedź. nie wrócą do tematu:)

 • kat
  j F Y 23 stycznia 2014, 9:14 Odpowiedz

  ludzie nie pokazujcie tego ca** motyke i tą jędze strzeblewską bo się żyg** chce.

 • Marzena
  j F Y 23 stycznia 2014, 9:10 Odpowiedz

  Ludzie z Wolina dajmy popalić tym słynnym radnym jak Arys, Celiński, Ziółkowski,którzy nie potrafią bronić swojej placówki. Ciekawe czym ludzie z małymi dziećmi będą jeździć do kamieńskiej poradni na badania czy terapię indywidualną, którą prowadzą pracownicy w Wolinie, bo z tego co wiem, a jestem mieszkanką Dziwnowa, to takich usług poradnia w Kamieniu nie prowadzi. Wiem bo nie dostałam tam pomocy, a zwróciłam się o pomoc do poradni w Wolinie i jestem bardzo zadowolona.Pomyślcie jak dużo macie do stracenia.

  • Anonim
   j F Y 23 stycznia 2014, 9:37 Odpowiedz

   Nie wiem czy Pani przeczytała cały art czy tylko tytuł? Bo ja rozumiem tak, że PP w Wolinie stanie się filią tej w Kamieniu i nadal będzie się mieścić i działać w Wolinie. Nie będzie miała tylko dyrektora i własnej księgowości. A z tymi osobami Pani dziecko raczej nie miało kontaktu. Więc z punktu widzenia osoby korzystającej z pomocy PPP nic się nie zmieni. Przepraszam zmieni się. Pieczątka na zaświadczeniu:)

 • Anonim
  j F Y 23 stycznia 2014, 8:19 Odpowiedz

  można nic nie robić , można rozdawnictwo prowadzić ,można trwonić kasę, prokurator C etner tez nic nie widzi ,A KTO TO to POmyłka BEATKA starosta pełna gebą

 • Anonim
  j F Y 23 stycznia 2014, 7:41 Odpowiedz

  Kłamstwo to drugie imię pani starosty

 • Anonim
  j F Y 23 stycznia 2014, 0:39 Odpowiedz

  Ale bezczelnie kłamie ta blondyna z Międzyzdrojów. Niech radni sprawdzą kiedy otrzymali mailem ten niby program i się odwołują.Ważne decyzje i to na 3 lata zapadają....no właśnie. Gdzie? I kiedy?

 • Anonim
  j F Y 23 stycznia 2014, 0:36 Odpowiedz

  Nie wiem czy się nie pomyliliście pisząc że Adam Celiński głosował przeciw. A na zdjęciu nie widać, żeby był na sesji. Z kolei wypowiada się w tekście radny z Międzyzdrojów- Adam Trott a jego nazwiska nie ma. Więc był na sesji- czy nie?

 • anonimus
  j F Y 23 stycznia 2014, 0:14 Odpowiedz

  Panie Koloszuk czy nie mozna tej czarownicy nic nie wiedzacej i nie umiejacwj wysadzic z siodla , ona zrujnuje nasz powiat do samego konca ju jest zle a co bedzie na koniec jej kadencji.

 • mieszkaniec
  j F Y 23 stycznia 2014, 0:12 Odpowiedz

  Zlikwiduja jeden etat WOW proponuje zlikwidowac etat starosciny. Jak mozna zlikwidowac etat poradni juz kamienska poradnia jest przeladowana i ciezko sie do niej dostac bo nie ma etatiw i panie sa przeladowane nie mowiac juz o ich uprzejmosci - od rana kawa plotki a jak sie tam wchodzi to warcza ze sie przeszkadza- moze przestanmy placic co roku dlugi szpitala za ktore defakto powinien placic njemca EMC a nie my chory uklad. A widze ze na glosowaniu za byly tylko " przydupasy" starosty.

  • Anonim
   j F Y 23 stycznia 2014, 8:45 Odpowiedz

   Cytat "Kamienska poradnia jest przeladowana i ciezko sie do niej dostac [...] od rana kawa plotki" No nic dziwnego że jak od rana kawka i plotki to się cięzko dostać :) :) Ale to chyba nie wynika z braku etatów tylko bardziej z tej kawki i plotek. A jak ktoś ma czas na jedno i drugie to znaczy że nie ma za dużo pracy. Jak rozumiem to był głos ZA przekształceniem Wolina w filię? :)

 • kto mi to wytłumaczy Anka
  j F Y 22 stycznia 2014, 23:39 Odpowiedz

  dziwny jast ten powiat osoba która brała udział z list komitetu opozycyjnego w cudzysłowiu pełni teraz jedną z najważniejszych funkcji w powiecie

  • Anonim
   j F Y 23 stycznia 2014, 9:32 Odpowiedz

   umiesz napisać co chciałeś wyrazić? to co napisałeś jest bełkotem

 • Anonim
  j F Y 22 stycznia 2014, 23:38 Odpowiedz

  Zarząd zmniejszyć do 3 osób

 • Anonim
  j F Y 22 stycznia 2014, 23:38 Odpowiedz

  Pisze się tylko o radnych z Wolina, chociaż tym razem Celiński Adam głosował przeciw i nie należą Mu się słowa krytyki, tylko pochwały. Proszę uważnie czytać informacje.A czemu nikt nie mówi o Pani Tokarzewskiej też z Wolina i też decyzyjna. Siedzi razem i przykłada się do tego.

 • Z każdym dniem oddalałam się co raz dalej od prawdy...
  j F Y 22 stycznia 2014, 22:30 Odpowiedz

  STAROSTA"I proszę państwa proszę sobie wyobrazić, że materiały na te skrzynki były do państwa wysłane 17 stycznia,..... było jeszcze do państwa zapytanie, czy macie jakieś pomysły, jakieś propozycje, żeby ten program zmodyfikować i okazuje się Państwo nie korzystacie z tego za co my płacimy, bo my za skrzynki mailowe płacimy coroczną opłatę." RADNY "...wbrew temu, co mówiła Beata Kiryluk jeden z najważniejszych dokumentów jakie do tej pory uchwaliła Rada, został rozesłany dopiero w poniedziałek 20 stycznia, o godzinie 15.07...Mail nie zawierał żadnych pytań od starosty w sprawie propozycji i pomysłów radnych do programu".

 • pajac
  j F Y 22 stycznia 2014, 22:23 Odpowiedz

  Radzio miał dzisiaj muchę?

 • gosc
  j F Y 22 stycznia 2014, 22:22 Odpowiedz

  Jak zwykle wolinianie przeciw wolinianom nic nie mamy na przeswietlenie do kamienia do lekarzy specjalistow do kamienia jeszcze do poradni z dziecmi trzeba bedzie jezdzic do kamienia i poswiecic pol dnia bo nie kazdy ma samochod jak pan Arys kase tez albo sie ma albo nie dorobic nie ma gdzie bo skansen zatrudnia rodzinke no ale zapomina sie kto kogo na stolek wsadzil zawsze tak wyborcom sie odwdzieczaja

 • Głąb na głąbie
  j F Y 22 stycznia 2014, 22:20 Odpowiedz

  Tworzą prawo które potem sami łamią( statut). Rewelacja.

 • McClaine
  j F Y 22 stycznia 2014, 22:20 Odpowiedz

  Oto cała PO w pigułce. Kasa kasa dla swoich wydoić co się da a PO nas choćby potop. Jak starostą może być kobieta z prawie zerowym doświadczeniem ba jak wickiem może być osesek z zerowym doświadczeniem, a cały zarząd bez jakiejkolwiek wiedzy samorządowej to już skandal i mamy to co mamy. Tak się dzieje gdy z buciorami do samorządów wp....ala się wielka PO-lityka. I co jeśli jutro się okaże, że dotychczasowi Burmistrzowie sowicie opłaceni przez miłościwie panujących zostaną grzecznie poproszeni o start z list PO. Idę o zakład, że Jóźwiak i Atras co to SLD zdradzili zajmą pierwsze miejsca na tych listach

  • Anonim
   j F Y 22 stycznia 2014, 22:26 Odpowiedz

   tak startowanie z listy PO to pomysł Oświęcimskiego który myśli ze tu karty rozdaje. a to jego wpieprzanie się bokiem wszystkim wychodzi

 • NAZWISKA DO ZAPAMIETANIA
  j F Y 22 stycznia 2014, 22:18 Odpowiedz

  DOM WCZASÓW DZIECIĘCYCH ZLIKWIDOWAĆ!!! NIKOMU NIEPOTRZEBNY. DLACZEGO TEGO NIE WPISANO DO PROGRAMU NAPRAWCZEGO?BO CO BO BEATKA NIE BĘDZIE MIAŁA GDZIE WRÓCIĆ? A G....I RADNI WOLIŃSCY ZLIKWIDOWALI SWOJA JEDNOSTKĘ ARYS, CELIŃSKI ADAM CELIŃSKI WOJTEK I ZIÓŁKOWSKI

 • Anonim
  j F Y 22 stycznia 2014, 22:13 Odpowiedz

  Ziółkowski po chusteczkę tyle walki byś w końcu zagłosował za ?

 • Mieszkanka Kamienia .
  j F Y 22 stycznia 2014, 22:11 Odpowiedz

  Może by tak radni wypowiedzieli się jaki to duży zysk będzie dla powiatu po zlikwidowaniu poradni w Wolinie. A może zamiast likwidować poradnię w Wolinie to pomyśleć o zmniejszeniu etatów w poradni w Kamieniu? Bo jak się coś dzieje to powiat chętnie korzysta ze specjalistów w Wolinie bo w Kamieniu ich nie ma. Może ktoś w końcu pomyśli głową.

 • brutus
  j F Y 22 stycznia 2014, 22:08 Odpowiedz

  Ręce opadają jakich mamy "radnych".

 • Anonim
  j F Y 22 stycznia 2014, 21:53 Odpowiedz

  A radny Dorniak znów nieobecny, a dietka wpływa,

 • Anonim
  j F Y 22 stycznia 2014, 21:24 Odpowiedz

  Dlaczego nie napisaliście że starosta kłamie zwyczajnie? powiedziała coś. nikt nie zaprotestował a powinniście ją od razu obnażyć

 • Anonim
  j F Y 22 stycznia 2014, 21:20 Odpowiedz

  Adama Celińskiego nie ma, jak zwykle unik?

  • Anonim
   j F Y 22 stycznia 2014, 21:22 Odpowiedz

   ADAM SIĘ NICZEGO NIE BOI

   • Anonim
    j F Y 22 stycznia 2014, 21:56 Odpowiedz

    A powinien.

Historia Strona