Sesja Wolin

Grupa radnych postanowiła wyjaśnić ostatnie doniesienia medialne w sprawie działań burmistrza Wolina Eugeniusza Jasiewicza (PSL). Radni złożyli dziś wniosek o sesję, tzw. „nadzwyczajną”. Jak tłumaczą Mieszkańcy zaniepokojeni artykułami w mediach lokalnych, regionalnych, zarówno w prasie jaki i TV proszą o informacje.

Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym Jan Frankowski musi zwołać sesję na wniosek grupy  radnych do przyszłego piątku. W porządku obrad radni chcą usłyszeć informacje burmistrza na temat wycinki drzew w Płocinie w obszarze Natura 2000, oraz w sprawie robót bez pozwolenia na cmentarzu w Mierzęcinie wpisanym do rejestru zabytków. Ponadto oczekują opinii Radcy Prawnego Urzędu Miejskiego  w sprawie legalności zatrudnienia nowego sekretarza gminy i wyjaśnień  burmistrza w sprawie podjęcia decyzji o awansie zawodowym i jej zgodności z ustawą o pracownikach samorządowych.  Radni chcą też odczytania przez Przewodniczącego Rady Miejskiej skargi pana Kamila Maciejewskiego na niezgodne z prawem działania władz gminy Wolin.

Radni zawnioskowali też o uczestnictwo w obradach Sołtysa Sołectwa Troszyn w celu wyjaśnienia sprawy robót na poniemieckim cmentarzu oraz by obrady pod względem prawnym obsługiwał Radca Prawny, zgodnie z obowiązującym Statutem Gminy.

Wniosek podpisali radni wcześniej związani z Klubem Radnych „Zgoda Buduje”: Witold Rudnicki, Dariusz Gajo, Konrad Janson i Beata Majewska.

kamienskie.info