Droga powiatowa do Chomina pokryta śniegiem i lodem

Droga powiatowa do Chomina pokryta śniegiem i lodem fot. kamienskie.info

Radni koalicji skarżą się na sposób odśnieżania dróg powiatowych. Zarówno Sebastianowi Mamzerowi (PO) jak i Edwardowi Arysowi (PSL) nie podoba się, w jaki realizowana jest akcja zimowego utrzymania dróg.

Byłem poproszony, żeby zgłosić wniosek o poprawę warunków na drodze powiatowej Międzywodzie – Unin. Panuje na niej spory ruch, są tam jakieś problemy z odśnieżaniemstwierdził radny Mamzer

Koledze z koalicji wspierającej starostę, wtórował Edward Arys, radny z Wolina

Ogólnie na drogach są problemy z odśnieżaniem! W związku z tym, że jest bardzo ślisko na drogach powiatowych też otrzymuje zapytania i telefony, musimy coś na to poradzić. Objechałem w niedzielę wszystkie drogi powiatowe i uważam, że trzeba to lepiej organizować.

Zapędy radnych tonowała starosta Kiryluk (PO), która stwierdziła, że także każdego dnia dojeżdża do pracy i nie ma problemu w tym, aby pokonać trasę z Międzyzdrojów do Kamienia Pomorskiego w bezpieczny sposób.

Edek! To proszę się zdecydować. Mamy tylko 500 tys. na całą akcję zima, tzn w listopadzie i grudniu tego rokupouczała radnego członka Zarządu.

Jak to powiedziała pani minister, sorry jaka pogoda jest każdy widzi. Nie dajmy się zwariować, że pani Starosta pobiegnie zaraz do Zarządu Dróg i srogo opitoli dyrektora a ten zaraz zadzwoni do Kruczka i zacznie jeździć. Każdy z nas musi po prostu ostrożnie jeździć. Moja żona pracuje w Szwecji, w dużej miejscowości tam nie ma takich problemów, jest zima to jest śnieg, nie jest tak tragicznie. Nie mamy pieniędzy, mamy trudną sytuację finansową.stwierdził Dariusz Abramowicz.

kamienskie.info