Drozdowicz

Mijają kolejne tygodnie i w dalszym ciągu radny Dariusz Abramowicz nie może się dowiedzieć, jakie były efekty słynnego wyjazdu wicestarosty Drozdowicza z pijanym burmistrzem Golczewa. Przypomnijmy Andrzej Danieluk 3 lutego podjął pracę w Urzędzie Miejskim, a następnie udał się na wycieczkę w towarzystwie wicestarosty, jak twierdził później, prywatnie w ramach urlopu, służbowym samochodem gminy Golczewo. Radny Abramowicz postanowił powrócić do tematu podczas ostatniej sesji.

19 lutego do Biura Rady i Zarządu wpłynęła interpelacja radnego Dariusza Abramowicza. Radny starał się dowiedzieć, jakie zadania 3 lutego wykonywał wicestarosta, kto wystawił zastępcy delegację oraz jaki był wynik podjętych przez Radosława Drozdowicza w tym dniu działań. Dariusz Abramowicz zapytał, jaką konkretną korzyść przyniósł powiatowi wyjazd Drozdowicza w tym dniu oraz zażądał kserokopii wykazu delegacji. Starosta Kiryluk postanowiła odpowiedzieć na pytania radnego… w dość oryginalny sposób.

fot. kamienskie.info

fot. kamienskie.info

– Ponieważ nie znalazłem w BIPie efektów pracy pana wicestarosty pomimo zapewnień, że tam się znajdują, zwłaszcza dotyczących medialnego wyjazdu wspólnie z burmistrzem Golczewa do Szczecina, proszę o wskazanie ich na piśmie. Jednocześnie proszę o kopię wystawionej delegacji bez kosztowej panu wicestaroście ze wskazaniem podstawy prawnej jej wystawienia. – zwrócił się po raz kolejny z pytaniami podczas ostatniej sesji Dariusz Abramowicz.

Zarówno Beata Kiryluk jak i Radosław Drozdowicz milczeli.

– To jest śmieszne traktowanie nas radnych. Proszę spojrzeć na poprzednią odpowiedź na interpelację. Ja wiem, że to jest przykra sytuacja ale chciałbym żeby mi to wyjaśnić. Ja się nie spotykam w przepisach prawa z delegacją bezkosztową. Bardzo bym prosił, aby traktować nas poważnie. Radni pojawiają się gdzieś w mediach w niezręcznych sytuacjach i nie potrafią się z tego wytłumaczyć. To jest najgorsze w tym wszystkim, że pan nie potrafi tego wyjaśnićzwrócił się radny Abramowicz do wicestarosty Drozdowicza.

Zgodnie ze Statutem starosta winna udzielić odpowiedzi do końca kwietnia.

kamienskie.info