fot. kamienskie.info

fot. kamienskie.info

W projekcie przyszłorocznego budżetu znalazła się kwota milion złotych, która ma zostać przeznaczona na przebudowę dróg i chodników w mieście i gminie. Problem polega jednak na tym, że burmistrz nie wskazał, które chodniki i drogi będą remontowane. Radny Arkadiusz Kuryś nie ma wątpliwości, burmistrz Bronisław Karpiński przygotowuje sobie pole do przyszłorocznej kampanii wyborczej.

Skąd ten milion złotych? Do tej pory to było 300 – 400tys. czy to wynika z wieloletnich zaniedbań i nagle trzeba więcej wydawać? Czy ze zbliżającej się kampaniidopytywał radny Arkadiusz Kuryś podczas wtorkowego posiedzenia komisji.

W ocenie Bronisława Karpińskiego nie jest to nadzwyczajnie wysoka kwota, która ma być kontynuacją polityki zrównoważonego rozwoju.

Zrównoważony rozwój w mojej ocenie charakteryzuje się tym, że coś robimy transparentnie. Kwota miliona złotych bez wskazania, gdzie konkretnie zostanie wydana nie ma nic wspólnego ze zrównoważonym rozwojem. Więc spytam jeszcze raz, czy to jest element kampanii wyborczej?drążył radny Kuryś.

Burmistrz stwierdził, iż magistrat prowadzi analizę największych potrzeb jeżeli chodzi o drogi i chodniki. Jak dowiedzieliśmy się na komisji, robi to zespół fachowców w urzędzie.

Ja mam zagłosować za budżetem, przeznaczyć milion złotych na remont dróg i chodników a Pan mi nie chce odpowiedzieć, które będą remontowane? Pan się zwraca do rady i mówi „dajcie mi milion złotych”, my pytamy na co, a pan odpowiada „jest prowadzona analiza, dowiecie się jak zrobimy”, gdzie tu jest transparentność? Dziś Pan mówi, że chce pan robić centrum miasta, na to nie wystarczy milion złotych. O czym Pan mówi?dopytywał dalej Arkadiusz Kuryś.

Na tym etapie nie chce wchodzić w szczegóły. Pracownicy referatu inwestycji wiedzą dokładnie jakie są potrzeby i na co przeznaczyć pieniądzestwierdził burmistrzZna pan moje intencje.

Tak znam, zbliża się kampania wyborczaripostował radny Arkadiusz Kuryś.

W projekcie budżetu na drogi, burmistrz wymienia do realizacji m. in. kolejne etapy drogi w Grębowie i drogę we Wrzosowie, ale 1 milion złotych został nieoznaczony. W 2014 roku, w czasie przedwyborczym, burmistrz może obiecywać z tego miliona inwestycje każdemu mieszkańcowi, na każdej ulicy.

kamienskie.info