Kiedy wydawało się, że ubiegłoroczny budżet nadmorskiego kurortu osiągnął rekordowy poziom 60 mln złotych, Burmistrz Leszek Dorosz postanowił podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej. Przyszłoroczny projekt budżetu przewiduje wydatki na poziomie 75 milionów złotych!

W budżecie jak co roku znalazł się szereg inwestycji. Gmina wyda m.in. 1,3 mln złotych na remont ul. Bocznej w Lubinie oraz budowę i przebudowę ulicy Żwirowej w Wicku. Blisko 9 mln złotych to środki zarezerwowane na rozbudowę portu rybackiego w Lubinie oraz budowę hali szkutniczej w Wapnicy wraz z drogami dojazdowymi i niezbędną infrastrukturą. 2,8 mln złotych pochłonie termomodernizacja obiektów szkolnych na terenie gminy Międzyzdroje.

Rewolucję przejdzie miejska zieleń, Gmina rozpocznie prace nad zagospodarowaniem terenów zielonych. Zadanie, na które udało się pozyskać 80% dofinansowania, w 2018 roku pochłonie 3,3 mln złotych. W Międzyzdrojach pojawią się drzewa, alejki, ścieżki, betonowe pojemniki na odpady, nowe lampy, a nawet stoły do gry w szachy. Wszystko w ramach „Zagospodarowania terenów zieleni w Międzyzdrojach”, na które międzyzdrojski samorząd otrzymał 5 mln złotych dofinansowania.

Zgodnie z tegoroczną zapowiedzią, przebudowy i odświeżenia doczeka się Aleja Gwiazd. Gmina wykona także ścieżkę na wydmach, na co  przeznaczy 3,4 mln złotych.