Kryzys sytuacyjny

Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej Marka Waszczuka zatytułowanej „Relacje współzależne”, który odbędzie się już w tę sobotę, 26 kwietnia br., o godzinie 16.00 w Pałacu Biskupim, siedzibie naszego Muzeum.

Marek Waszczuk jest absolwentem Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi. W 2012 r. założył w naszym mieście Profesjonalne Studio Fotografii Filmu i Reklamy 2M ARTSTUDIO, które znajduje się obecnie w Szczecinie. Artysta jest w nim fotografem i głównym projektantem.

„Relacje współzależne” to ekspozycja złożona z trzech cykli fotografii zatytułowanych ,,Wewnętrzne Ja”, ,,Kryzys sytuacyjny” i ,,Optymiści dla Kamienia”, których głównym tematem jest człowiek i jego interakcje z otoczeniem. Nasi Czytelnicy pamiętają zapewne projekt „Optymiści dla Kamienia”, który był realizowany podczas II Kamieńskiego Jarmarku Świątecznego. Marek Waszczuk portretował wówczas mieszkańców Ziemi Kamieńskiej, którzy poprzez swój uśmiech zarażali innych przedświątecznym optymizmem. Ostatni z wymienionych wyżej cykli, które zaprezentowane zostaną na otwartej w sobotę wystawie, to efekt właśnie tego projektu.

Serdecznie zapraszamy!
Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej