fot Czytelnik (15)

– Z dnia na dzień zostaliśmy po prostu odcięci od świata – mówi w rozmowie z naszą redakcją jeden z mieszkańców Duniewa. Wszystko przez remont mostu prowadzącego do miejscowości. Urzędnicy wyznaczyli objazd leśną drogą. Problem w tym, że wystarczą niewielkie opady a staje się ona nieprzejezdna.

Nie wiem do jakich standardów równamy, ale na pewno nie są to standardy EURO-POWIATU, którymi to tak się władza chwali. Ludzie, którym nie jest obojętne to co się dzieje w sołectwie i gminie od początku obawiali się, że sprawa objazdu związanego z kapitalnym remontem mostu w Duniewie zostanie rozwiązana tak jak to przedstawiają zdjęcia. Akcja prawdopodobnie w ogóle nie została zaplanowana, po prostu wydali kilka złotych na znaki, zamknęli most, a mieszkańców Duniewa i Krzemykowa zostawili samych sobie, niech się sami martwią. Dopiero wczoraj przywieziono kilka ton materiału, żeby zasypać największe dziury, ale jakoś tego na zdjęciach nie widać. Dojazd jest paskudny, kilku kierowców już pogubiło zderzaki i teraz nasuwa się pytanie – jak mają dojechać służby ratunkowe? Znowu nikt takiej ewentualności nie przewidział pozostawiając mieszkańców dwóch wsi zdanych na siebie – niech kombinują. stwierdza nasz Czytelnik.

fot Czytelnik (20)

Zobacz także: Tor przeszkód do Krzemykowa, nawet karetka utknęła

Dwa lata temu była przecież sytuacja, że ambulans jadący na pomoc mieszkance Krzemykowa nie dojechał, bo uległ uszkodzeniu. Mieszkańcy oczywiście sygnalizowali problem, ale władza pozostała obojętna. Panie wicestarosto, zwracam się do Pana z pytaniem, bo publicznie, tak fachowo się Pan wypowiadał, że pozwolę sobie zacytować: „Most przez Wołczenicę wymaga całkowitej wymiany pokładu, dlatego niezbędnym jest całkowite jego wyłączenie z ruchu. Objazdy muszą być właściwie oznakowane i z chwilą otrzymania tablic przystąpimy do kapitalnego remontu mostu”. Pytanie brzmi – tablice mają ładnie wyglądać, a stan drogi jest już obojętny?dopytuje pan Cezary.

fot Czytelnik (14)

Kiedy inwestycja zostanie wykonana? Tego nie udało nam się wyczytać z lakonicznego komunikatu zamieszczonego na stronie powiatu. Na stronie Urzędu Gminy w Świerznie odnajdujemy krótki komunikat oraz mapkę z której wynika, że mieszkańcy na dodatkowy dojazd muszą poświęcić 17 kilometrów. Wykonawcą remontu jest Zarząd Dróg Powiatowych w Kamieniu Pomorskim i jako inwestor jest zobowiązany do zagwarantowania dojazdu i dobrej organizacji ruchu.

kamienskie.info