Pięć nowych medali przybyło w dziwnowskiej Alei Gwiazd Sportu. W sobotę swoje odsłonili Janusz Zarenkiewicz – bokser brązowy medalista olimpijski, Marcin Rudawski – tegoroczny wicemistrz Świata w Klasie Laser Radial, Henryk Wawrowski – piłkarz, medalista olimpijski, Zofia Noceti-Klepacka brązowa medalistka w windsurfingu podczas XXX igrzysk olimpijskich w Londynie, Zbigniew Bródka – panczenista złoty medalista Igrzysk Olimpijskich.

Dziękujemy za wasz ogromny wysiłek, trud, wiele potu wylanego na treningach aby zdobyć to co jest dla sportowca najcenniejsze, medale mistrzostw olimpijskich czy mistrzostw świata. Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy Polakamipowiedział podczas ceremonii odsłonięcia burmistrz Grzegorz Jóźwiak.

Ceremonia odsłonięcia replik fot Paweł Ukraiński (17)

Odsłonięcie medali to kulminacyjny moment Festiwalu Gwiazd Sportu. W tym roku zakończyła się 13. edycja tej imprezy. Przyciąga ona co roku najwybitniejszych sportowców, trenerów, działaczy sportowych, przedstawicieli Polskiego Komitetu olimpijskiego. Jak co roku na zakończenie odbył się pokaz sztucznych ogni. Gwiazdą wieczoru był zespół LemON.