Teraz możemy pokazać, że zależy nam na potrzebach dzieci. Powstanie aktywny plac zabaw wyposażony w nowoczesne i bezpieczne trampoliny, ale tylko wtedy gdy zmobilizujemy się wszyscy. Konieczna jest Państwa pomoc polegająca na jednorazowym wejściu na stronę: http://todlamniewazne.pl/szukaj.html?name=skacz%C4%85cy+przystanek&by=&city=&postal=&province= i oddanie głosu na inicjatywę realizowaną w ramach konkursu grantowego Aviva to dla mnie ważne. Na stronie należy wpisać adres e-mail i potwierdzić oddanie głosu przez link, który pojawi się w Państwa poczcie internetowej. Ten system służy zabezpieczeniu jednorazowego głosowania.

Każdy głos zwiększa szansę na realizację projektu. Jeszcze tylko 2 dni do zakończenia głosowania.

Celem projektu ” Skaczący Przystanek” jest stworzenie miejsca, w którym dzieci będą mogły aktywnie spędzać czas i realizować pasję sportową. Będzie to to teren bezpieczny, przyjazny dzieciom, estetyczny i wyposażony w trampoliny.Pomysł pojawił się jako odpowiedź na nudę i potrzebę aktywności dzieci ze szkoły podstawowej czekające na autobus szkolny przed Halą Widowiskowo-Sportową w Kamieniu Pomorskim. Wiedzieliśmy, że coś trzeba zrobić. Trampoliny pojawił się po przeprowadzeniu wśród dzieci ankiet, w których na pytanie o ulubioną aktywność sportową często był wymieniany park trampolin. Skoki na trampolinie to świetna zabawa, podczas której pracują wszystkie mięśnie, pobudzana jest odporność, poprawia się praca mózgu, szybciej usuwane są toksyny, zmniejszają bóle kości i stawów. Wzmacniają, czynią ciało bardziej elastycznym i zwinnym, dotleniają i zwiększają wytrzymałość. Ćwiczenie na trampolinie zmniejsza przeciążenia aż o 40%. Naukowcy sprawdzili, że początek i koniec skoku na trampolinie sprawia, że organizm interpretuje te ruchy jako wzrost przyciągania grawitacyjnego. Kości stają się silniejsze i bardziej gęste, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko kontuzji. Skoki prowadzą do wzrost zdolności motorycznych i koncentracji u dzieci. Trampoliny zaspakajają potrzebę aktywności fizycznej, potrzebę różnorodności, stymulacji  i interakcji z rówieśnikami.

Cel główny: stworzenie przyjaznego miejsca do skakania na trampolinach dla dzieci w wieku 0-13 lat.

Cele pośrednie to:

1.Zapewnienie atrakcyjnej i zdrowej rozrywki pomagającej dzieciom ze szkoły podstawowej nr 2 dojeżdżającym do szkoły z pobliskich miejscowości wykorzystać czas czekania na autobus szkolny.

2.Wzrost zdolności motorycznych i koncentracji u dzieci.

3.Zapewnienie miejsca do zabawy także młodszym dzieciom z Kamienia, które mogły by korzystać
z trampoliny w obecności rodziców.

4.Zachęcenie dzieci do przebywania na świeżym powietrzu.

Cała kwota, którą otrzymamy przeznaczona zostanie na zakup trampolin. Tylko przez zaangażowanie możemy osiągnąć sukces.

MOSiR