IMG_7378

7, 9 i 11 kwietnia w bibliotece w Międzyzdrojach zorganizowano rodzinne warsztaty plastyczne pt. „Fabryka pisanek”. Organizatorami zajęć była biblioteka oraz Międzyzdrojskie Stowarzyszenie Rodzina. Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Większość małych dzieci stęskniło się za kreatywną pracownią plastyczną, którą organizujemy od wielu lat podczas ferii zimowych.

IMG_7432

Przez 3 dni dzieci, młodzież i dorośli wykonali piękne ozdoby wielkanocne. Były cekinowe arcydzieła, pisanki wykonane metodą karczochową, metodą decoupage, baranki, kurczaczki, kolorowe zające, jednym słowem, fantazyjne rękodzieła… Podczas warsztatów było rodzinnie, wesoło i „pisankowo”. Część prac dzieci zabrały do domu, by świątecznie przyozdobić swoje stoły i koszyczki. Pozostałe pisanki zostały sprzedawane na Jarmarku Wiosennym, który odbył się 12 kwietnia w sali gimnastycznej Gimnazjum w Międzyzdrojach od 10:00 -17:00.

IMG_7541

Dochód ze sprzedaży został przekazany dla Międzyzdrojskiego Stowarzyszenia „Rodzina”, które było współorganizatorem warsztatów. Dziękujemy wszystkim dzieciom, mamom, ciociom, wolontariuszom za pracę, dobrą zabawę i pomoc w zajęciach plastycznych. Już obmyślamy kolejne warsztaty, tym razem może związane z jesienią albo ze Świętami Bożego Narodzenia.

źródło:
Organizator