Rozdanie Światowidów (59)

W piątkowe popołudnie w wyremontowanym pałacyku rodziny von Below odbyła się uroczystość wręczenia wyróżnień, stanowiących formę uhonorowania wybitnych osiągnięć osób fizycznych, organizacji, stowarzyszeń, przedsiębiorstw, instytucji, zasłużonych dla szeroko rozumianego rozwoju miasta i gminy Wolin.

Galę rozpoczęto przygotowaną przez asystenta Burmistrza prezentację obrazującą przebieg wydarzeń w Gminie Wolin w 2013. Po prezentacji przystąpiono do wręczenie statuetek „Wolińskich Światowidów”

Rozdanie Światowidów (57)

W kategorii „Gospodarka i przedsiębiorczość” Światowida otrzymała Viking Canal Boats Sp. z o.o. W kategorii „Kultura i sztuka” Stowarzyszenie Centrum Słowian i Wikingów „Wolin-Jomsborg-Vineta”. W kategorii „Sport, turystyka i wypoczynek” Światowida dostał woliński Klub Karate Kyokushin. W kategorii „Społeczna i charytatywna działalność” wyróżniono statuetką Dyrektor SSP w Ładzinie Zofię Mimier. Światowida otrzymał także Maichael Sandin – burmistrz Staffanstorp oraz Gerd Wenland – zastępca burmistrza Usedom.

kamienskie.info