Rozpoznajecie tego mężczyznę? To właśnie on w poniedziałek o 1 w nocy rozprawił się ze zbiornikiem paliwa jednej z mieszkanek Kamienia Pomorskiego. Incydent opisywaliśmy wczoraj, jak udało nam się ustalić to czwarty przypadek, kiedy na terenie Kamienia z seicento ktoś kradnie paliwo.

W czwartek zatankowałam 30 litrów benzyny, w piątek jeździłam. Wczoraj wsiadam do samochodu i zero w zbiorniku. Okazuje się, że jestem czwartą osobą, której skradziono paliwo. Zgłosiłam sprawę na policję, tam mnie wysłuchano jednak policjant stwierdził, że nie wie czy mi wierzyć, bo może sama przedziurawiłam zbiornik. To komu się poskarżyć? Mam przyjść następnego dnia i złożyć zawiadomienie – mówi jedna z mieszkanek.

Nam udało się dotrzeć do nagrania z okolicznego monitoringu. Widać na nim całe zdarzenie. O 1 w nocy (6.07) pojawia się mężczyzna w kapturze. Podchodzi do zaparkowanych samochodów, rozgląda się po czym przechodzi do działania. Całe zdarzenie trwało około 20 minut, mężczyzna w trakcie kradzieży odchodzi gdzieś poza zasięg kamer, po czym wraca okrężną drogą. Po spuszczeniu paliwa odchodzi z plecakiem.

Znacie tożsamość paliwowego złodzieja? Też padliście ofiarą podobnej kradzieży? Skontaktujcie się z Komendą Powiatową Policji w Kamieniu Pomorskim pod nr 997!