IMG_9619

W ubiegły wtorek (10-12-2013 r.) o godz. 17.00 Zespół Szkół Społecznych w Dziwnowie, zamienił się w twierdzę Świętego Mikołaja. Uczniowie gimnazjum i liceum przygotowali spektakl zimowy pt. „Świąteczna podróż Zuzi i Michasia”, połączony ze zbiórką zabawek dla dzieci z Oddziału Dziecięcego w Kamieniu Pomorskim.

IMG_9637

Spektakl mówił o dwójce biednych dzieci, które obserwując blichtr i przepych świątecznej gorączki zaczynają mieć żal do Świętego Mikołaja, który o nich zapomniał. Ku wielkiemu zdziwieniu, tuż po tym, kiedy mały Michaś na próżno wołał Świętego – ten zjawił się! Taki magiczny, jak z bajki, ze snu, wkroczył zamaszystym krokiem na scenę w słonecznych okularach, informując osłupiałe dzieci, że usłyszał ich wołanie i przyleciał wprost z ciepłej Hiszpanii.

IMG_9709

I tak zaczęła się magiczna podróż, w którą zostali wciągnięci widzowie. Z ponurego miasteczka, Mikołaj zabrał Zuzię i Michasia oraz resztę widzów do wielkiego Nowego Jorku! Tam na gości czekały różne atrakcje. Zarembiacy wykorzystali swój talent aktorski, wokalny oraz taneczny i rozpalili publiczność do czerwoności!

IMG_9710

Mimo zimowej aury za oknem, widzów rozpalili gorącym Jivem Natasza Dziągwa i Piotr Zaremba. Adam Bruger jako Święty Mikołaj rozśmieszał gości do łez, ale to kilkusekundowe pojawienie się na scenie Rudolfa Czerwononosego w którego rewelacyjnie wcielił się Maksymilian Kalaszyński doprowadziło gości do prawdziwej euforii!

IMG_9599

Jako Panie mikołajowe wystąpiły Alicja Milczarek i Marta Jastrzębska, Zuzia- Nina Banaszak, Michaś- Jakub Jastrzębski, chór: Arleta Brzezińska, Ola Bondzio, Wiktoria Rybczyńska, Weronika Taranowicz, Patrycja Sumera, Krystian Borowski i Rafał Świerczyna, recytacja- Julia Klimczak, prowadzący- Wiktoria Sygit i Krzysztof Sobotkiewicz, elfy- Oliwia Ignaczak i Alicja Śmigielska.

IMG_9688

Po występie na gości czekał mały poczęstunek nad którym czuwali: Michalina Juszkiewicz i Konrad Borowski. Każdy, kto odwiedził tego dnia twierdzę Świętego Mikołaja otrzymał również drobny upominek z rąk uroczej Oli Lorent.

IMG_9712

Wśród zaproszonych osób, nie zabrakło przedstawicieli szpitalnego Oddziału Dziecięcego. Pani Ordynator doktor Dorota Subicka wraz z Panią pielęgniarką osobiście odebrały zebrane prezenty i serdecznie podziękowały dzieciom za trud włożony w przygotowanie przedsięwzięcia. Cała gala została przygotowana przez Samorząd Uczniowski i Dyrekcję Zespołu Szkół Społecznych w Dziwnowie.

źródło:
Anna Majewska