Gmina Golczewo jest na końcowym etapie realizacji kilku ważnych projektów. Jednym z nich jest inwestycja pt. „Rozbudowa budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Golczewie działającej w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym oraz zakup niezbędnego wyposażenia”.

W ramach tego przedsięwzięcia zmodernizowano już budynek OSP Golczewo. Jego odbiór miał miejsce w listopadzie br. W pierwszej połowie tego roku dokonano również zakupu nowoczesnego sprzętu niezbędnego w akcjach ratunkowych. Trzecią częścią projektu był zakup auta gaśniczego. W dniu 29 grudnia br. strażacy z OSP Golczewo otrzymali na koniec roku prezent w postaci samochodu ratowniczo-gaśniczego firmy Iveco-Magirus. Auto jest wyposażone m.in. w armatkę na dachu ze sterowaniem, maszt oświetleniowy, w przedział bagażowy z przegrodami i wysuwanymi szufladami na sprzęt gaśniczy, w autopompę z tyłu pojazdu, zbiornik na wodę 2500 l, instalację piany i szybkie natarcie.

Projekt pt. „Rozbudowa budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Golczewie działającej w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym oraz zakup niezbędnego wyposażenia” jest współfinansowany przez Unią Europejską Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.