IMGP2873

3 grudnia 2013 r. świetlicę przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim odwiedzili saperzy Patrolu Rozminowania 8. Kołobrzeskiego Batalionu Saperów z Dziwnowa. W spotkaniu uczestniczyli wychowankowie świetlicy szkolnej z klas I – IV.

IMGP2877

Żołnierze w bardzo ciekawy sposób opowiadali o zagrożeniach związanych z niewypałami. Instruowali uczniów, jak powinni się zachować natrafiając na nie podczas spacerów. Dzieci zobaczyły jak wygląda kombinezon saperski, zapoznały się z tajnikami pracy oraz wykorzystywanym sprzętem. Prowadzący uświadomili młodym słuchaczom, jakie zagrożenie niosą przedmioty znalezione w lesie czy na plaży.

IMGP2875

Aby sprawdzić wiedzę słuchaczy saperzy przygotowali mini quiz. Dzieci z wielką chęcią wzięły w nim udział. Za poprawne rozwiązanie otrzymywali drobne upominki.

IMGP2884

Spotkanie z saperami odbyło się w ramach projektu edukacyjnego „Niewypały – Stop – Wezwij Saperów”. Serdecznie dziękujemy saperom z 8. Kołobrzeskiego Batalionu Saperów w Dziwnowie za przygotowanie bardzo interesującej prelekcji.

źródło:
Lidia Radtke, Dorota Garlińska – organizatorki spotkania