Clipboard01

Realizacja zadań dotyczących opieki nad bezdomnymi zwierzętami przez gminy była tematem konferencji w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim. W spotkaniu z przedstawicielami gmin uczestniczyli m.in. Tomasz Grupiński – wojewódzki lekarz weterynarii, Jarosław Staniszewski – dyrektor Delegatury NIK w Szczecinie, Beata Więcaszek – wiceprezes szczecińskiego oddziału TOZ oraz Barbara Wójcik – dyrektor Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa ZUW.

Podczas spotkania przedstawiciel wojewódzkiego inspektora weterynarii podsumował realizację gminnych programów opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt w 2013 roku. Dyrektor delegatury NIK przedstawił wyniki kontroli dotyczącej realizacji zadań z zakresu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz warunków w schroniskach dla zwierząt w latach 2011-2012.

Pracownicy Urzędu Miejskiego w Golczewie zaprezentowali informacje o budowie i funkcjonowaniu międzygminnego schroniska dla bezdomnych zwierząt w Sosnowicach. Schronisko, które zostało zbudowane i jest utrzymywane przez 8 zachodniopomorskich gmin odznacza się wysoką skutecznością w przeprowadzaniu adopcji bezdomnych zwierząt.

W budowie schroniska partycypowały gminy Nowogard, Gryfice, Dziwnów, Wolin, Międzyzdroje, Golczewo, Kamień Pomorski, Resko. Każda z Gmin co miesiąc obciążana jest kosztami stałymi związanymi z utrzymaniem schroniska w wysokości 2 577,47 zł, kosztami wyżywienia zwierząt w wysokości – 3,06 zł za jeden dzień pobytu psa w schronisku, kosztami leczenia zwierząt w zależności od wykonanego zabiegu.

Kliknij i zobacz prezentację Schroniska w Sosnowicach

kamienskie.info