img022

W Schronisku młodzieżowym „Cuma” w Szczecinie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze schronisko młodzieżowe w naszym województwie. Uroczystość tą prowadziła przewodnicząca PTSM pani M. Syrek. Nasze sezonowe schronisko znajdujące się przy PSP w Wolinie już od wielu lat staje w szranki z najlepszymi z województwa. W tegorocznej edycji konkursu uplasowaliśmy się na drugim miejscu, zaraz po schronisku w Dziwnowie, które dominuje ze względu na wspaniałą nadmorską lokalizację. To mniej atrakcyjne położenie nadrabiamy wyjątkową bazą. Obszerny i przestrzenny obiekt z ładnymi kolorowymi pokojami, korytarzami oraz łazienkami to atut naszego schroniska.

Wyjątkowy klimat szkoły i klas tworzą koleżanki nauczycielki, które wraz z rodzicami projektują ich wystrój i kolorystykę. W jednej z sal dominują misie Puchatki, w innej bajeczne stworki lub kolorowe bryły geometryczne. Turyści chwalą sobie również nowe i wygodne łóżka. Oprócz bardzo zadbanego i czystego obiektu panuje u nas miła i życzliwa atmosfera. Personel, dla którego każdy turysta jest wyjątkowy, stara się poświęcać wiele czasu na sympatyczną obsługę, rozmowę oraz przekazuje wiele informacji związanych z turystyką i historią naszego regionu.

Cały Wolin a także nasze schronisko pęka w szwach w dni Festiwalu Słowian i Wikingów. W naszej szkole spotkać można wojów różnej narodowości. Daje nam to możliwość, aby poćwiczyć znajomość wielu języków (rosyjskiego, niemieckiego, angielskiego) również węgierskiego, ale przy tym ostatnim najbardziej „napracują się ręce”. Wielu turystów przyjeżdża do nas ponownie i zachęca innych do skorzystania z noclegów w Wolinie.

Mamy nadzieję, że gości będzie u nas z roku na rok przybywać. Będą oni podziwiać piękno naszych okolic i poznawać ciekawą historię Wolina.

źródło:
Joanna Wielechowska