PerI

W sobotę, 9 sierpnia b.r. na polu golfowym w Kołczewie podczas odbywającego się najstarszego w Polsce turnieju golfowego p.n. „XIX PZU Polonia Cup”, miało miejsce oficjalne przekazanie tytułu Honorowy Obywatel Międzyzdrojów p. Senatororowi RP Andrzejowi Personowi. Tytuł został nadany przez Radę Miejską w Międzyzdrojach na uroczystej sesji Rady Miejskiej w dniu 03 maja 2014r. Niestety liczne zobowiązania senatora nie pozwoliły mu na osobiste odebranie nadanego tytułu.

Ceremonię rozpoczął właściciel pola golfowego Amber Baltic Golf Club Pan Andrzej Jesionek, który podkreślił szczególną rolę senatora Andrzeja Persona w popularyzacji golfa, jako dyscypliny sportowej w Polsce. Przypomnijmy, iż Andrzej Person od 1996 do 2004 był wiceprezesem i prezesem Polskiego Związku Golfa oraz członkiem Europejskiej Unii Golfa , jak również jest członkiem Amber Baltic Golf Club. Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Magda podkreślił szczególne zaangażowanie senatora w upowszechnianie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży z terenu Gminy Międzyzdroje. W laudacji czytamy: ”Pan Andrzej Person wniósł znaczące zaangażowanie – współtworząc wizerunek Międzyzdrojów jako gminy wspierającej intensywny rozwój aktywności fizycznej i sportowej, a także możliwości rozwoju sprawnościowego miejscowej młodzieży.   W roku 2000 przeforsował i wspierał organizację Centralnych Obchodów Dni Olimpijczyka w Gminie Międzyzdroje, inicjator Igrzysk Polonijnych w Międzyzdrojach, na które przybyli „Polonusy” z całego świata. Pomysłodawca i współorganizator klasy sportowej w Gimnazjum w Międzyzdrojach o profilu: golfa, tenisa stołowego i lekkoatletyki.”

Pan Andrzej Person podczas wręczania przez Burmistrza Międzyzdrojów okolicznościowego grawertonu nie krył wzruszenia i podkreślał pozycję Międzyzdrojów na mapie regionu. Jak sam mówił: ” czuję się zaszczycony i dumny będąc honorowym obywatelem takiego miasta jak Międzyzdroje”.

Andrzej Person już w sobotę wracał do Warszawy lecz obiecał , że odwiedzi „swoje miasto” jeszcze w tym tygodniu i postara się uczestniczyć w organizowanym Mityngu lekkoatletycznym im. T. Ślusarskiego i W. Komara w niedzielę 17 sierpnia w Międzyzdrojach.

Anetta Czyżak
Kierownik Referatu Promocji i Współpracy z Zagranicą.