fot MOSiR (8)

W sierpniu na Hali Widowiskowo-Sportowej w Kamieniu Pomorskim gościmy sportowców różnych dyscyplin i klubów sportowych, którzy upatrzyli sobie nasze miasto na zajęcia treningowe w ramach obozów sportowo-kondycyjnych. W dniach od 6 sierpnia do 15 sierpnia gościliśmy zawodniczki i zawodników w badmintonie reprezentujących kluby sportowe: UKS Smecz Bogatynia, UKS Dwójka Sobótka, Citi Sport Wrocław oraz KS Chojnik Jelenia Góra.

Wśród różnych kategorii wiekowych na obozie przebywało wielu medalistów mistrzostw Polski w Badmintonie oraz aktualna Mistrzyni Polski, która tytuł swój zdobyła podczas tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W dniach od 16.08.2014 do 25.08.2014 trenuje na Hali w Kamieniu Pomorskim zespół siatkarzy młoda liga MKS Banimex Będzin jako bezpośrednie zaplecze drużyny seniorskiej ,która w tym roku występować będzie w Plus Lidze.

W tym samym czasie na Hali treningi przeprowadzać będzie również czołowa drużyna z Białoruskiej ligi siatkówki kobiet Zhemchuzhyna Polessia Mozyr, która przygotowywać będzie formę do rozgrywek ligowych a gościć będzie w Kamieniu Pomorskim po raz pierwszy. Siatkarki z Białorusi mieszkać będą w Kamieniu Pomorskim, a treningi odbywać będą się dwa razy dziennie od 16.08.2014.r. do 26.08.2014.r. na Hali Widowiskowo-Sportowej w Kamieniu Pomorskim . Poniżej przedstawiamy rozmowę z trenerem zespołu Michałem Kovalenko, którą przeprowadziła Natalia Doległo.

fot MOSiR (13)

Natalia Doległo: Jak wyglądają wasze przygotowania do nowego sezonu?

Mikhail Kavalenko (Michał): Od 16 do 26 sierpnia przebywamy w Kamieniu Pomorskim. Pracujemy ciężko i realizujemy nasze założenia. Bardzo podoba nam się hala, w której trenujemy. Obecnie skupiamy się głownie na ćwiczeniach siłowych i w hali pracujemy z piłkami. Nie zapominamy również o technice i taktyce. Po treningach również skaczemy, bo wiadomo, że żeby dobrze grać w siatkówkę, trzeba umieć dobrze skakać.

Jakie są wasze cele na nowy sezon? Macie jakieś założenia?

Oczywiście. Chcielibyśmy znaleźć się w pierwszej trójce.

Jesteście pierwszy raz w Kamieniu Pomorskim. Jakie są wasze wrażenia?

Jest to nieduże, stare miasto. U nas mówią: stare, dobre miasto. Podobają nam się regaty, dziewczyny chodzą również na koncerty, które codziennie odbywają się pod naszym hotelem (Hotel Staromiejski – przyp.N.D)

Dosyć często macie zgrupowania w Polsce (np. w Nowym Sączu) Dlaczego akurat w naszym kraju?

U nas nie ma tak dobrych drużyn, jak u was, a chcemy grać sparingi z mocniejszymi od siebie zespołami. Kiedy jesteśmy w Polsce, mamy wybór: możemy się zmierzyć z dziewczynami z 1. czy 2. ligi, albo nawet ekstraklasy.

Ile razy w roku macie zgrupowania?

W tym roku zamierzamy mieć aż trzy zgrupowania. To zgrupowanie, które mamy teraz mieliśmy mieć na Ukrainie, nad Morzem Czarnym, ale ze względu na tamtejsze problemy polityczne zdecydowaliśmy się przyjechać do Polski.

Jak zmienił się skład drużyny w porównaniu do poprzedniego sezonu? Jakieś transfery? Ktoś opuścił wasz zespół?

Tak. Cztery dziewczyny odeszły, a przyszły dwie mocne zawodniczki. Mam jednak nadzieję, że nie jest to koniec wzmocnień.

Jaka jest kondycja żeńskiej siatkówki na Białorusi? Czy może pan porównać polską i białoruską siatkówkę kobiecą ?

U nas na pewno nie mamy tak mocnych zawodniczek i tak mocnych drużyn, jak u was w Polsce. Wasze dziewczyny są dobrze przygotowane do gry i fajnie prezentują się na boisku. U nas jest z tym nieco gorzej, pewnie dlatego, że w szkołach mało się skupiano na tej dyscyplinie sportu. Dlatego każde nasze zgrupowanie staramy się dobrze wykorzystać pod tym względem.

Nazwa zespołu: Zhemchuzhyna Polessia Mozyr

Trener: Mikhail Kavalenka (Michał)

Drugi trener: Siergiej Rutto

Skład zespołu: Kapko Hanna, Bustamante-Lapko Krystsina, Kanoplich Viktoryia, Yafimenka Katsiaryna, Chakhovivh Aksana, Karneyeva Halina, Matsak Yana, Dziadzitskaya Natallia, Seryk Tatsiana (kapitan zespołu), Parukava Sviatlana, Kapitan Liudmila, Lazitskaya Volha

Treningi: 2 razy dziennie po 2 godziny (od 8.30 do 10.30 i 17.00 do 19:00) – godziny mogą ulec zmianie w zależności od decyzji trenerów.

Od 27. sierpnia drużyna przebywa w Pile, gdzie rozegra sparing z tamtejszym zespołem.

Organizatorem pobytu KS Mozyr w Kamieniu Pomorskim jest firma DeGie Dariusza Grzyba.

Dobre warunki treningowe, przychylna atmosfera dla sportowców oraz bliska odległość do morza sprawia, że coraz chętniej przyjeżdżają do nas różne zespoły aby szlifować swoją formę sportową.

Mamy nadzieję że pobyt w Kamieniu Pomorskim siatkarek z Białorusi pozostawi dobre wspomnienia i drużyna będzie chciała w przyszłości odwiedzać nasze miasto.

W miesiącu wrześniu czekają kibiców siatkówki w Kamieniu Pomorskim wielkie emocje.

Gościć będziemy aktualnego mistrza Polski w siatkówce kobiet Chemika Police, który rozegra mecz na Hali Widowiskowo-Sportowej z bardzo atrakcyjnym przeciwnikiem /duża niespodzianka/.

MOSiR Kamień Pomorski