Jantar Dziwnów pokonał Mewę Resko 1:0 po bramce Wojciecha Andrzejewskiego w pierwszym meczu rundy jesiennej regionalnej klasy okręgowej. W sierpniowe popołudnie piłkarze Jantaru Dziwnów po awansie do regionalnej klasy okręgowej podejmowali zespół Mewy Resko. Cel w tym meczu dla dziwnowian był jeden zwycięstwo i trzy punkty.

Kibice, którzy wybrali się na miejscowy stadion na pierwszą bramkę czekali do 14. minuty kiedy, to jeden z zawodników Mewy zagrał w polu karnym futbolówkę ręką. Sędzia wskazał na wapno i do jedenastki podszedł Wojciech Andrzejewski, który nie dał szans do obrony golkiperowi z Reska.

Pod koniec pierwszej połowy podopieczni Dariusza Kęsego powinni doprowadzić do remisu, nie wykorzystali jednak oni nadarzającej się okazji do zdobycia bramki.

Po przerwie goście częściej byli przy piłce i stwarzali sobie sytuację do zdobycia gola, ale albo brakowało im skuteczności, albo na posterunku był Dominik Szydłowski.

Od 74. minuty zespół Krzysztofa Wróbla grał w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartkę, za niesportowe zachowanie zobaczył Michał Chalcarz. Od tej sytuacji piłkarze Mewy próbowali sforsować defensywę gospodarzy.

Ostatecznie zespół Jantaru Dziwnów pokonał Mewę Resko 1:0 po bramce Wojciecha Andrzejewskiego i zdobył swoje pierwsze trzy punkty po powrocie do „okręgówki”. W następnej kolejce rozgrywanej 26 sierpnia do Dziwnowa przyjedzie Sparta Gryfice.

1:0 – Andrzejewski (karny) 14′
JANTAR: Szydłowski – Andrzejewski, Kubiński, Kapczyński, Chalcarz, Calec, Wysocki (C), Wójcik, Sutor, Wejda, Żabierek
MEWA: Spychaj – Sochański, Skrilec, Armonajtis, Bodys, Fertala, Kobielski, Majak, Pawłowski A., Pawłowski G., Rawa
żółte kartki: Rawa, Pawłowski A., Pawłowski G., Płuciennik (Mewa)
czerwona kartka: Chalcarz (74′ niesportowe zachowanie)