b8efc31ecdd2

W ubiegły piątek w Benicach odbyła się szczególna uroczystość. Zazwyczaj 14 lutego przywołuje na myśl Walentynki. Dla uczniów klas pierwszych Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Benicach będzie dodatkowo przywoływał wspomnienia z uroczystego ślubowania i pasowania na uczniów Szkoły. Do ślubowania i pasowania przystąpili uczniowie klasy pierwszej z Technikum Hodowli Koni – Profil Policja Konna oraz Technikum Leśnego.

W uroczystości udział wzięli nauczyciele, przedstawiciele władz powiatowych, oświatowych, służb mundurowych, zaprzyjaźnionego Koła Łowieckiego Głuszec w Szczecinie, Straży Leśnej Nadleśnictwa Rokita a także rodzice i rodziny pierwszoklasistów.

Uroczystość miała miejsce na terenie Szkolnej Krytej Ujeżdżani Koni. Po oficjalnym powitaniu zebranych gości przez Dyrektora Piotra Pawełczyka, w przemówieniach głos zabierali kolejno Komendant Powiatowy Policji w Kamieniu Pomorskim mł. insp. Krzysztof Sito, Wicestarosta Kamieński Radosław Drozdowicz. Przemawiający w swoich słowach kierowanych do pierwszoklasistów wyrażali nadzieję, że młodzi uczniowie swoim postępowaniem będą dawać dobry przykład młodemu pokoleniu i życzyli dalszych sukcesów w nauce.

Po oficjalnym rozpoczęciu uroczystości uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Po złożeniu przysięgi, zostali oficjalnie i uroczyście pasowani na uczniów Szkoły. Pasowania dokonali Komendant Powiatowy Policji w Kamieniu Pomorskim mł. insp. Krzysztof Sito oraz Inżynier Nadzoru Nadleśnictwa Gryfice inż. Kazimierz Awiżyn.

W trakcie uroczystości oficjalnie przekazany został uczniom i szkole niezwykły prezent od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Jarosława Sawickiego. Reprezentujący Komendanta, kom. Marzena Maćkowiak-Pluta z Wydziału Prewencji KWP w Szczecinie, mł. asp. Czesław Sudoł z Wydziału Prewencji KWP w Szczecinie, mł. asp. Jarosław Łotysz – Kierownik Referatu Przewodników Psów Służbowych oraz Konny KMP w Szczecinie, przekazali na cele dydaktyczne konia EGO, który od dziś na stałe znajdzie zakwaterowanie w boksie stajni szkolnej.

Bardzo efektownym akcentem w czasie trwania uroczystości, był wjazd na teren ujeżdżalni policyjnego samochodu z koniowozem a tuż za nim dwuosobowego Patrolu Policji Konnej.

Ślubowanie to niezwykle ważny moment dla szkoły i dla uczniów klas pierwszych. Od tego bowiem dnia stają się pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności i przysięgają wierność wartościom ważnym w perspektywie kierunku kształcenia, który wybrali.

źródło:
ZSP w Benicach