2

Gmina Wolin systematycznie buduje i modernizuje świetlice wiejskie zapewniając bazę dla aktywności swoich mieszkańców. Szczególnie cieszą informacje o dużej aktywności wielu sołectw, wśród których jest m.in. Zagórze, które daje dobry przykład jak połączyć przyjemne z pożytecznym.

Mieszkańcy wraz z sołtysem postanowili sami odnowić pomieszczenie świetlicy wiejskiej oraz zaadoptować starą piwnicę na „klub fitness”. Efekt jest wybitnie dobry, sołectwo ma od teraz dwie piękne sale, w których można organizować różnego rodzaju spotkania, ale przede wszystkim – ma miejsce do zbijania nadwagi, poprawy sylwetki, gry w tenisa, itp. Sołtys podkreśla, że jest to w zasadniczej części bezinteresowna praca mieszkańców – zarówno tych młodych jak i starszych.

3

Podkreśla, że jeszcze nie spotkał się z jakąkolwiek odmową ze strony mieszkańców. Co więcej – Sołectwo Zagórze udowodniło, że ma nie tylko budynek – ale również siłę i wolę działania – co w dzisiejszych czasach nie jest zjawiskiem powszechnym. Gratulujemy mieszkańcom i sołtysowi!

źródło:
UM w Wolinie