Soyka

Ponad 200 osób wzięło udział w niedzielnym koncercie Stanisława Soyki w golczewskiej restauracji Herbowa. Podczas kameralnego występu artysta zabrał publiczność w nastrojową podróż do świata muzyki i poezji, opiewających uniwersalne wartości i piękno życia. W repertuarze znalazły się zarówno pieśni do wierszy Osieckiej, Miłosza, Szymborskiej czy Szekspira, jak i autorskie przeboje Soyki. Koncert zakończyły owacje na stojąco.

Człowiek trochę pośpiewa i od razu mu lepiej. Śpiewanie jest dobre na serce, na mózg i na stosunki społeczne” – mówił w trakcie koncertu Soyka, zachęcając jednocześnie golczewską publiczność do wspólnego śpiewania.

Soyka

Niedzielny repertuar zdominowały liryczne pieśni, skomponowane do wierszy największych polskich i światowych poetów – „To jest piękne dziedzictwo, które nasze pokolenie musi przekazywać dalej, bo kto, jeśli nie my?” – pytał retorycznie muzyk. Zebrana publiczność mogła również posłuchać klasyków Czesława Niemena oraz największych autorskich przebojów Soyki, tj. „Absolutnie nic”, „Cud niepamięci” czy „Tolerancja”. Artysta śpiewał o miłości i o jej braku, o tęsknocie i spełnieniu, o uniwersalnych wartościach bliskich każdemu człowiekowi. Na zakończenie publiczność nagrodziła artystę owacjami na stojąco.

 „To był wyjątkowo klimatyczny koncert, Stanisław Soyka zaczarował golczewską publiczność, która przyjęła go bardzo gorąco. Cieszę się, że jeden z najwybitniejszych polskich muzyków zgodził się wystąpić właśnie w Herbowej” – mówi Maciej Zieliński, organizator koncertu.

kamienskie.info