SONY DSC

Dzisiaj rozpoczął się XIII Festiwal Gwiazd Sportu w Dziwnowie. Jak każdego roku, tak i w tym, organizowanych jest wiele imprez sportowo – rekreacyjnych. Festiwalowe zmagania rozpoczął turniej siatkówki plażowej, zorganizowany dla turystów przebywających w Dziwnowie. Do turnieju zgłosiło się sześć zespołów, w tym dwa z Niemiec. Drużyny podzielono na dwie grupy eliminacyjne, a zwycięzcy spotkali się w meczu finałowym. Zawody wygrał zespół Milicz- Poznań /od nazw miejscowości , z których wywodzą się uczestnicy/, który pokonał 2:0 drużynę polsko – niemiecką /Dziwnów – Speyer/. Okazałe puchary zwycięzcy rozgrywek odebrali z rąk burmistrza Dziwnowa Grzegorza Jóźwiaka. Kolejnym punktem Festiwalu był mecz siatkówki plażowej Gwiazdy Sportu – Władze Dziwnowa. Pierwszego seta wygrała drużyna sportowców, zaś drugiego samorządowcy. I na tym postanowiono zakończyć siatkarskie zmagania, pozostawiając wynik otwarty. Kapitanowie drużyn wymienili się pucharami, umawiając się na dokończenie meczu za rok, podczas XIV Festiwalu Gwiazd Sportu.

DSC01180

Dokładnie o godzinie 13.00 na dziwnowską plażę została wezwana straż pożarna. Po 4 minutach od zgłoszenia strażacy rozwinęli linię gaśniczą, a pierwszym strażakiem, który wbiegł na plażę był nasz mistrz olimpijski Zbigniew Bródka / Soczi- łyżwiarstwo szybkie-1500 m/. Na szczęście nie trzeba było gasić żadnego pożaru, a trafić strumieniem wody do celu. Następnie nasz mistrz prowadził konkursy dla sportowców /Janusz Zarenkiewicz, Lech Piasecki, Maciej Zegan, Henryk Petrich, Tomasz Kucharski, Zenon Jaskuła, Wojciech Fortuna/. Również dzieci mogły rywalizować w konkurencji „celowanie wodą do celu”. Trzeba przyznać, że dużą sprawnością wykazał się zespół złożony z samych dziewcząt.

SONY DSC

„Letnie Grand Prix w Narciarstwie” to kolejna konkurencja, w której rywalizowali wczasowicze o Puchar Wojciecha Fortuny. Zabawa polegała na jak najszybszym pokonaniu trasy na nartach dwuosobowych. W konkurencji dużą rolę odgrywało zgranie drużyny. Bezkonkurencyjni okazali się mieszkańcy Dziwnowa Leszek Lewandowski z córką Natalią. Do konkurencji użyto oryginalnych nart podarowanych przez mistrza olimpijskiego Wojciecha Fortunę /Sapporo 1972/.

DSC01208

Piękny, praktyczny pokaz windsurfingu dała nasza brązowa medalistka olimpijska /Londyn 2012/ Zofia Noceti – Klepacka. Akurat dzisiaj dopisała pogoda – wiało na Bałtyku. Dopracowane do perfekcji zwroty i olbrzymie prędkości rozwijane na desce mogli oglądać tłumnie zgromadzeni plażowicze. Ponadto Zofia w bardzo przystępny sposób wyjaśniła zasady rywalizacji swojej konkurencji i zachęcała do jej uprawiania dzieci i młodzież.

DSC01188

Jutro kolejny dzień sportowych zmagań z Gwiazdami Sportu. W programie XVI Międzynarodowy Bieg „Cztery mile Jarka”- biegi dla dzieci od godziny 12.30/ biegi odbędą się na plaży – wejście od ul. Reymonta/, bieg Vipów „ O wielką muszlę burmistrza Dziwnowa”/14.00/, bieg memoriałowy /start o godzinie 14.15 – skrzyżowanie ulic Sienkiewicza i Reymonta/. Biuro zawodów czynne na plaży od 9.00 /wejście od ulicy Reymonta/, zapisy do godziny startu.DSC01215

Ponadto w programie jutrzejszego dnia: mecz tenisa stołowego Sportowcy – Samorządowcy, gra w sapera i pokaz sprzętu wojskowego, „Walka Dawida z Goliatem” – pokazowa walka Janusza Zarenkiewicza z Maciejem Zeganem, „Piasek, Sypek i Łbiku zapraszają”- konkursy sportowe prowadzone przez Gwiazdy Sportu. Serdecznie zapraszamy.

LUKS „Bałtyk”